Kodėl vaikams reikia 7 kartus daugiau vitamino D?

Pirmasis vaiko gimtadienis yra svarbus jo vystymosi etapas. Mažylis dar labiau ima tyrinėti jį supantį pasaulį, taria pirmuosius žodžius, gal tik dabar žengia pirmuosius žingsnius ir kasdien atranda kažką naujo. Net jei vaikas pasižymi geru apetitu, jis vis tiek dar nėra suaugęs, todėl labai svarbu parinkti konkretaus amžiaus vaikui tinkančią mitybą. Tinkamam mažylio kaulų formavimuisi reikia 7 kartus daugiau vitamino D nei suaugusiajam.

Kalcio ir vitamino D svarba normaliai kaulų būklei palaikyti.

Kalcis yra svarbiausia žmogaus kaulų dalis. Vitaminas D būtinas normaliam kaulų bei dantų vystymuisi. Be to, vitaminas D, kartu su vitaminais A ir C, svarbus normaliai imuninės sistemos veiklai palaikyti, kuri tebesivysto iki trejų gyvenimo metų.

Žmogaus organizmas vitaminą D gamina dėl saulės poveikio. O šaltuoju metų laiku gana sudėtinga pakankamai laiko praleisti gryname ore ir gauti pakankamą saulės kiekį. Todėl labai svarbu vitamino D gauti iš kitų šaltinių, t. y., maisto. Tačiau yra vos keli produktai, kuriuose natūraliai randama vitamino D. Teoriškai, be saulės poveikio, vaikai turėtų suvalgyti 10-12 kiaušinių, 1 kg pievagrybių, 1,5 kg sūrio, daugiau nei 125 g lašišos.

Kas padeda vystytis kaulams?

Produktų, turinčių daug vitamino D ir kalcio, vartojimas, pvz., špinatų, brokolių, riebios žuvies.

Mankšta ir raumenų masės didinimas, pvz., atliekant vaikų gimnastiką. Tinkama mityba, sportas ir raumenų stiprinimas yra svarbūs elementai, padedantys palaikyti normalią kaulų būklę.

Žaidimai atvirame ore, pvz., gaudynės, "klasės", žaidimai kamuoliu. Laikas, praleistas gryname ore, ne tik suteiks mažyliui gerų emocijų, bet ir padės stiprinti kaulus. Šiltuoju metų laiku nepamirškite pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės.

Tyrimai rodo, kad skirtingais metų laikais vitamino D kiekis vaikų organizme skiriasi: pakankamas kiekis pasiekiamas tik vasaros metu, nes daugiau nei 90 % vitamino D gaminama odoje, veikiant saulei, o mažiau nei 10 % gaunama su maistu.

HiPP JUNIOR COMBIOTIC® pieno gėrimo vartojimas gali prisidėti prie vitamino D kiekio didinimo vaikų organizme. 2013 m. atlikto tyrimo (Hower ir kt.) metu nustatyta, kad vaikų, kurie žiemos metu gėrė HiPP JUNIOR COMBIOTIC® 2+ pieno gėrimą, organizme vitamino D kiekis ne tik nesumažėjo, bet dar ir padidėjo.