Ką daryti, jeigu kūdikį vargina užkietėję viduriai?

Paprastai kūdikiai tuštinasi 2-3 kartus per dieną. Žinoma, tai gali skirtis, nes kiekvienas asmuo yra kitoks: kai kurie gali tuštintis kelis kartus per dieną, kai tuo tarpu kiti - vieną kartą per 5 dienas. Jeigu kūdikis savaitę laiko nesituština, tai laikoma vidurių užkietėjimu.   

Svarbu: pasitarkite su gydytoju, jeigu kūdikis patiria virškinimo problemų.

Mankšta ir vidurių užkietėjimas

Jeigu kūdikis dėl svarbių priežasčių nėra maitinamas mamos pienu, o maitnamas pieno mišiniu, tai patikrinkite, ar mišinys ruošiamas teisingai: vandens kiekis, pieno miltelių kiekis, ar jis seikėjamas matavimo šaukšteliu. Visa tai turi atitikti instrukcijos nurodymus.

Jeigu užkietėjo viduriai kūdikio, kuris yra 6 mėn. amžiaus ar vyresnis ir nėra maitnamas mamos pienu, tai galite jam paruošti HiPP 2 Combiotic pieno mišinį. Šis mišinys yra su svarbiomis skaidulinėmis medžiagomis (GOS iš laktozės), kurios gali laisvinti vidurius. Mamos piene taip pat yra skaidulinių medžiagų – štai dėl ko mamos pienu maitinami kūdikiai lengviau tuštinasi nei maitnami pieno mišiniu.

Leiskite kūdikiui laisvai pasispardyti, pajudėti, nes tai stimuliuoja virškinimą. Šią problemą taip pat gali padėti spręsti kūdikių gimnastika.

Švelniai pamasažuokite kūdikio pilvuką pagal laikrodžio rodyklę. 

Vidurių užkietėjimas pradėjus papildomą maitinimą

Paprastai kūdikio viduriai tampa kietesni ir jis rečiau tuštinasi, kai pradeda vartoti tirštą maistą. Normalu, jeigu kūdikis, norėdamas pasituštinti, turi pastenėti. Jūs neturėtumėte pergyventi, jeigu tai nėra skausminga ir kūdikis neverkia.

Dažniausiai po kurio laiko vaiko virškinimo sistema prisitaiko prie naujo maisto ir tuštinimosi problema susitvarko.

Patarimai, kaip padėti vaikučiui, kad neužkietėtų viduriukai

  • Svarbu, kad vaikas gertų pakankamai skysčių. Dažnai vidurių užkietėjimo problemą galima sumažinti tarp pagrindinių maitinimų vartojant kai kurias arbatas ar vaisių sultis, kurios gali laisvinti vidurius (pavyzdžiui, HiPP “Bio Švelnios obuolių sultys”).

  • Kai ruošiatės kūdikį maitinti tyrele, tai rinkitės tyrelę, kuri gali laisvinti vidurius (žiūrėkite užrašą ant etiketės),  pavyzdžiui, HiPP “Bio Pirmieji kūdikio obuoliai” arba pilno grūdo košės .

  • Kai vaikutį vargina pilvo diegliai, tai  jam gali padėti švelnus pilvuko masažas, laisvi kojyčių judesiai, pasispardymas. Suteikite vaikui laisvę pajudėti.  Tai atpalaiduoja raumenukus ir stimuliuoja virškinimo traktą.

Svarbu: jeigu vidurių užkietėjimas užsitęsė, kreipkitės į gydytoją.