Kai kūdikis šypsosi…

... tėvelių širdis tirpsta. Tada visos bemiegės naktys ir kasdieniai rūpesčiai lieka užmaršty. Pirmoji kūdikio šypsena sukelia ypatingas emocijas. Nors ši šypsena dar yra nevalinga, tačiau ją matant kūdikio veide tėvelius užplūsta neapsakomos palaimos jausmas.

Nevalinga šypsena

Šypsena, kurią matome kūdikio veide pirmąsias jo gyvenimo savaites, yra nevalinga. Ji atsiranda dėl raumenų įtempimo ir atrodo tarsi vaikutis šypsotųsi. Dažniausiai ši šypsena matoma kai kūdikis miega. Jei Jus aplankys sėkmė, tokią kūdikio šypseną pamatysite dar prieš gimstant vaikeliui ultragarsinio tyrimo metu.

Socialinė šypsena

Nėra aiškaus laiko, kada jau kūdikis pradeda šypsotis sąmoningai. Dauguma mažylių ima šypsotis ne tik lūpomis, bet ir akytėmis, sulaukę 5 savaičių amžiaus. Ir nuo to laikotarpio žmonės, kurie kūdikiui kelia pasitikėjimą, nuolat sulauks užburiančios šypsenos.

Ypatinga šypsena

Šia šypsena kūdikiai apdovanoja tik savo tėvus arba dar keletą asmenų, kuriuos jie gerai pažįsta. Sulaukus 5 mėnesių, vaikutis pradeda atpažinti savo artimuosius, jų veidus, ir jiems šypsosi ypatingai – išraiškinga ir žavinga šypsena.

 

Kūdikį mokyti šypsotis nėra reikalo, šis gebėjimas vystosi natūraliai. Linksmos išraiškos, kutenimas, smagūs žaidimai gali pralinksminti kūdikį ir jis ims šypsotis, bet tik tuomet, jei jam patinka vaizdas, kurį jis mato. Būtent todėl mažylių šypsena yra tokia nuoširdi ir jos neįmanoma nupirkti už jokius pasaulio pinigus!