Kūdikio maisto laikymas kelionės metu

Kur laikyti kūdikio maistą keliaujant automobiliu?

Temperatūra automobilio bagažinėje gali pakilti iki 40°C ir aukščiau. Todėl apie viską turite pagalvoti iš anksto:

Sausi produktai (pieno mišiniai, grūdinės košės) ir tyrelės su vaisiais (Vaisių tyrelės, Vaisių ir grūdų tyrelės, Vaisių duetai, gėrimai) yra pakankamai atsparūs tokiam temperatūros pokyčiui. Šie produktai gali būti transportuojami automobilio bagažinėje. 

Daržovių tyreles ir daržovių su mėsa tyreles per ilgesnį laiką gali pažeisti aukštesnė nei 40°C temperatūra. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į šių tyrelių saugias laikymo sąlygas. Jeigu galite, jas laikykite automobilio salone, nes čia temperatūra dėl vėdinimo ir oro kondicionavimo paprastai būna žemesnė. 

Jeigu tyreles vežate automobilio bagažinėje: prieš kelionę tyreles įdėkite į šaldytuvą, kad jos atvėstų.  Kelionės metu laikykite jas šaltkrepšyje arba terminėje dėžėje.

Produktai stikliniuose indeliuose turi būti rūpestingai sudėti, kad išvengtumėte dūžių. Geriausia indelius sudėti ant padėkliuko ir standžiai aptraukti plėvele, kad nejudėtų.  

Kūdikio maisto gabenimas lėktuvu

Kūdikių maistą galite gabenti su papildomu bagažu, supakavę jį į atsparų sukrėtimams ir slėgiui dėžę. Tyrelės turi būti supakuotos taip, kad išvengtumėte dūžių. Taip pat jas papildomai galite įdėti į maišelius, jeigu kartais sudužtų, tai nepažeistų kitų daiktų.

Mes rekomenduojame kūdikio pirmų dviejų dienų maistą turėti su savimi rankiniame bagaže. Tai Jums padės išvengti netikėtumų, jeigu kartais bagažas neatkeliautų kartu su Jumis. Prieš kelionę išsiaiškinkite, kokius kūdikio maisto produktus galite turėti su savimi rankiniame bagaže.

Kūdikio maisto laikymas atostogų vietoje

Tyrelės turėtų būti laikomos ne aukštesnėje nei 30°C temperatūroje.  Prieš tyrelės vartojimą patikrinkite ar pakuotė nėra pažeista. Produkto negalima vartoti, jeigu indelis arba maišelis buvo pažeisti.

Patikrinkite stiklinio indelio arba buteliuko dangtelio sandarumą: centrinė dangtelio dalis turi būti lengvai įgaubta ir neturi judėti ją spaudžiant. Jeigu dangtelio vidurinė dalis išgaubta (iškilusi), šis produktas turi būti nenaudojamas. Pirmą kartą indelį atidarant turi būti girdimas dangtelio spragtelėjimas.

HiPP sausi produktai (pieno mišiniai, košės) turi būti laikomi sausoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje. Jeigu oro temperatūra yra labai aukšta, tai sausus originaliai uždarytus kūdikio maisto produktus rekomenduojama laikyti šaldytuve. Jeigu juos jau pradėjote naudoti, tai nebedėkite į šaldytuvą. Priešingu atveju milteliai gali sudrėkti ir sugesti. Laikykite juos sausoje vietoje ir stenkitės sunaudoti kaip galima greičiau. Jeigu produktas yra su probiotinėmis pieno rūgšties bakterijomis, tai labai aukštoje temperatūroje jų gali sumažėti, tačiau tai neturi įtakos sveikatai.

Linkime saugios kelionės ir gerų atostogų!