Patarimai apie kūdikio miegą

Nėštumo pabaigoje nevisada gaunasi gerai išsimiegoti. Tačiau tikras kantrybės išbandymas bus pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais. Gera žinia ta, kad visa tai normalu ir praeis. Pirmais gyvenimo mėnesiais kūdikiai turi valgyti ir nakties metu, todėl jie nevaržomai reikalaus maisto.


Tačiau nepamirškite pailsėti ir Jūs, nes, išaušus rytui, Jūsų ir kūdikio lauks aktyvi bei kupina naujų atradimų diena.

Gerai praleista diena – taika naktį

Kūdikio diena turi būti užimta ir įdomi. Jie nori valgyti, žiūrėti, griebti ir tyrinėti, klausytis, ropoti ir žaisti. Jeigu mažylis nėra aktyvus, žiovauja, trina akis – padarykite pertrauką. Tai nebūtinai reiškia, kad jis turi miegoti, tačiau jam labai naudingos trumpos poilsio valandėlės su švelniais apkabinimais.

Daugeliui vaikų, kurie yra vyresni nei 6 mėn., reikia dviejų pogulių per dieną maždaug po 90 min. (ryte ir po pietų). Vyresni nei 1 metų vaikai dažniausiai pogulio eina vieną kartą per dieną po pietų, kuris trunka apie 1 val. 

Nekeiskite dienos ir nakties ritmo

Išlikite ramūs, jeigu kūdikis keliasi naktį. Kambaryje laikykite blausią šviesą ir venkite triukšmo. Iš karto neimkite vaiko iš lovelės. Geriau kalbėkite įtikinamu ir ramiu balsu arba tyliai padainuokite vaikui jo mėgstamą dainelę.

Maždaug po šešių mėnesių daugeliui kūdikių nebereikia maisto naktį. Stebėkite, ar Jūsų prabudęs naktį kūdikis tikrai yra alkanas, ar jiems reikia krūties ar pieno mišinuku vien tik tam, kad užmigtų. Jeigu kūdikis iš tiesų yra alkanas, tai atkreipkite dėmesį ar jo vakarienės patiekalas buvo pakankamai sotus. Priešingu atveju galite pabandyti kūdikiui vakarienę duoti šiek tiek vėliau.

Dienos rutina ir ritualai

Svarbiausia sveikas dienos ritmas, kai norite turėti ramią naktį. Tai apima ir kūdikio mitybą, kuri turi atitikti jo amžių. Jau per pirmuosius mažylio gyvenimo mėnesius galite nustatyti pastovų vakarienės patiekalą. Tai paskatins kūdikį laikytis natūralaus dienos/nakties ritmo.

Dienos rutina ir vakariniai ritualai leidžia kūdikiui lengviau pasiruošti miegui. Geriausi ženklai kūdikiui: pastovus laikas ir ta pati vakaro programa. Veikla su daug naujų įspūdžių, žaidimai ar kita planuojama ankstyvą popietę. Vakarą praleiskite vartydami knygutes, paveiksliukus, glostydami kūdikį ar kt. Po to bus maudynės, dantukų valymas ir dar skirkite šiek tiek laiko dainelėms ar papasakokite vakaro istoriją.

Kūdikiui reikia turėti savo miegojimo vietą. Pediatrai rekomenduoja kūdikį nuo gimimo migdyti jo lovelėje, kuri būtų pastatyta šalia tėvų lovos. Prabudęs kūdikis pastebės, kad jo lovelė ir viskas aplinkui yra pažįstama, todėl greičiausiai vėl panirs į miegą.