Skirtingi žindymo būdai

Ar atpažįstate savo kūdikį vienoje iš žemiau apibūdintų krūtimi maitinamų asmenybių?

Nepasotinamasis

Nespėsite net pastebėti, kaip mažylis apžios krūtį ir entuziastingai žįs. Kūdikiai, priklausantys šiai kategorijai, žino, ko nori. Jie valgo godžiai, o krūtį paleidžia tik tada, kai visiškai pasisotina. Tokių mažylių apetitas didelis, juos lengva maitinti bet kur ir bet kada. Jei Jūsų kūdikis „nepasotinamasis“, stebėkite jį, kad nepraleistumėte alkio požymių, ir įsitikinkite, kad prie krūties jį glaudžiate teisingai: kuo vaikas alkanesnis, tuo jis stipriau ir intensyviau pradės žįsti, taip sukeldamas skausmą, jei neteisingai apžiojo krūtį. 

Nenustygstantis

Tik pamatę krūtį, šie kūdikiai susižavi, nuleidžia rankas ir kojas, kruopščiai žinda tai kaire, tai dešine puse. Kas žino, gal kitoje pusėje pienelis skanesnis? Šis mažylis įkūnija žindymo džiaugsmą! Tačiau įsitikinkite, kad toks maitinimasis neapsunkina jam gyvenimo. Pabandykite kūdikį maitinti iškart jam pabudus – tai mažins jo entuziazmą. Susižavėję mažyliai valgymo metu linkę nuryti daugiau oro, todėl po maitinimo pakelkite jį ir leiskite atsirūgti, kad išvengtumėte pilvo skausmų.

Gurmanas

Toks delikatesas kaip mamos pienas turi būti ne „sušlamštas“ paskubomis, o jį reikia vertinti bei juo mėgautis laisvalaikiu. Tokiu šūkiu vadovaujasi „gurmanai“, kurie valgydami užtrunka dvigubai ilgiau nei kiti kūdikiai. Jie valgo lėtai, reguliariai, niekada neskuba – įsitikina, kad iš krūties gaus viską, ko jiems reikia. Nemėginkite mažylio skubinti! Jam reikia pažaisti, prieš pradedant tinkamai valgyti – paragauti pirmųjų pieno lašelių, parodyti savo pasitenkinimą garsiai žindant ir čepsint. Turėkite galvoje, kad „gurmaną“ lengva išblaškyti, todėl nemaitinkite mažylio triukšmingoje, žmonių perpildytoje, aplinkoje – vienas smalsus žvilgsnis gali visiškai sutrikdyti jo žaidimą. Jei kūdikį reikia pamaitinti viešoje vietoje, apdenkite jo galvą specialia maitinimo skraiste. Idealiausia maitinimo vieta – ramūs mažylio namai. 

Svajotojas

Žindymas kūdikiui sukelia mieguistumą, ypač „svajotojui“. Jie šiek tiek pažinda, tuomet pailsi... Todėl tokių kūdikių maitinimas užima pakankamai daug laiko. Jie maitinami ilsisi. Mažyliui nereikia ritualo prieš miegą, reikia tiesiog poilsio prie krūties. Jis vėl lengvai užmiega po naktinio maitinimo. Būkite kantri ir nebaikite žindyti – tai, kad kūdikis maitinimo metu nusprendė pailsėti, dar nereiškia, kad jis jau sotus. Pabandykite maitinti kūdikį vertikalioje padėtyje, tai neleis jam apsnūsti. Pamaitinus iš vienos krūties, pakeiskite sauskelnes ir pasiūlykite kitą krūtį. Galite švelniai pakutenti kūdikio kakliuką ar pėdutes, tai padės jam atsibusti maitinimo metu, kad pakankamai pasisotintų.

Tinginiukas

Šie kūdikiai pirmosiomis dienomis gana nenoriai žinda ir pakankamai sunku juos priversti tinkamai apžioti krūtį. Dėl to jaudinasi didelė dalis ką tik pagimdžiusių moterų, bet iš tiesų reikia įdėti daugiau pastangų ir nederėtų skubinti mažylio. Kai tik jis atras krūtį pats, augs, stiprės, kaip ir visi kiti kūdikiai. Viskas, ko reikia, tai daugiau darbo, kad sužinotumėte, kas jam būdinga.

Ar atpažįstate savo kūdikį tarp šių asmenybių? O gal mažylio elgesyje pastebite kelių asmenybių bruožų?

Tai visiškai normalu – Jūsų kūdikis yra individualybė. Kai kalbame apie žindymą, nėra „teisingo“ ar „neteisingo“ pasirinkimo. Tai, kas tinka Jums ir Jūsų mažyliui, yra „teisinga“! Prisiminkite, kad žindymo metu svarbiausia atsipalaiduoti ir jaustis laimingai.

Šie patarimai gali Jums padėti:

  • Palieskite, palaukite, prisitraukite arčiau.
  • Kai maitinate krūtimi, laikykite kūdikį kuo arčiau savęs.
  • Žindymo metu keiskite puses, bet tik tuomet, kai jau mažylis paleis krūtį (praėjus 15-20 min. nuo maitinimo pradžios).
  • Susipažinkite su įvairiais maitinimo krūtimi būdais ir išbandykite juos su savo mažyliu.
  • Žindykite išimtinai, venkite čiulptuko, spenelių apsauginio gaubto ar maitinimo pieno mišiniu. Tai padės kūdikiui atrasti jam labiausiai tinkantį maitinimosi būdą. 
  • Po kiekvieno maitinimo rekomenduojama apsitepti pienu spenelius ir leisti nudžiūti.