Visavertė kūdikio mityba

Kodėl kūdikio maistas turi būti įvairus?

Kūdikiui labai įdomu patirti naujus skonius, kai jis pradeda valgyti tirštą maistą. Todėl šio amžiaus kūdikiui svarbu pasiūlyti sveiko ir įvairaus maisto. Jeigu kūdikis, pradėjęs valgyti papildomą maistą, vartos sveikus ir įvairius produktus, tai tuo geriau juos toleruos paaugęs. Tačiau naujus produktus rekomenduojama pradėti vartoti palaipsniui. Tokiu būdu galima greitai pastebėti, jeigu kūdikis alergiškas kokiai nors maisto rūšiai.   

Kokia seka kūdikį pratinti prie įvairaus maisto?

Pirmas patiekalas, kuris pilnai pakeičia kūdikio maitinimą pienu, dažniausiai yra daržovių ir mėsos pietų meto patiekalas. Kūdikiui galima pasiūlyti labai įvairių šios maisto rūšies skonių. Kai Jūsų vaikutis jau pripras valgyti šaukšteliu, jam bus galima patiekti vis kitokių patiekalų: pavyzdžiui, vieną dieną – jautienos su morkomis, kitą – saldžiųjų kukurūzų su kalakutiena. Kartas nuo karto kitokia daržovė, mėsa ar žuvis papildys mažylio racioną vis nauju skoniu.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jei kūdikis maitinamas vegetarišku maistu?

Po pagrindinio patiekalo kūdikiui pasiūlykite kelis šaukštelius (apie 50g) vaisių tyrelės ar vaisių sulčių, kurios turtingos vitaminu C. Tai padeda geriau įsisavinti geležį iš grūdų ir daržovių. 

Vaisiai yra svarbi kūdikių mitybos dalis, kadangi juose yra daugubė vitaminų, mineralų ir mikroelementų. HiPP vaisių tyrelės turtingos vitamino C, sutrintos iš nerūgščių, natūraliai prinokusių vaisių. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.