Sauskelnių keitimo vadovas

Kūdikio gimimas yra didelis džiaugsmas. Jau praėjus kelioms valandoms po gimimo jaunos mamos ir tėčiai susiduria su pirmuoju kasdieniu tėvystės iššukiu -  sauskelnių keitimu.

 

Šiuo laikotarpiu iškyla daug klausimų: kokio dydžio sauskelnės tinka mano kūdikiui? Kaip reikia valyti kūdikio užpakaliuką? Ką daryti, jei kūdikio odelė paraudusi? Kaip sauskelnės turi priglusti ir kaip jas teisingai uždėti? Mes patarsime Jums bei papasakosime apie priežiūros priemones, kad sauskelnių keitimas būtų paprastas ir greitas.

Priemonės, reikalingos sauskelnių keitimui

Iki tol, kol vaikutis išmoks naudotis naktipuodžiu, jums prireiks apie 5000 sauskelnių. Naujagimai šlapinasi iki 20 kartų per dieną. Norėdami palengvinti šį darbą, suteiksime Jums keletą praktiškų patarimų.

Keičiant sauskelnes svarbiausia turėti tinkamas priemones. 

Jums reikės:

  • minkšto rankšluoščio ir šilto vandens, servetėlės, kūdikio aliejaus arba drėgnų servetėlių
  • Kremo nuo iššutimų (jei būtina)
  • Švarių sauskelnių
  • Žaisliuko, kūdikio dėmesiui nukreipti

Naudingų patarimų kaip keisti sauskelnes keliaujaunt rasite Sauskelnių keitimas kelyje.

Sauskelnių keitimo vadovas

Naudojantis šiais patarimas kūdikio keitimas taps lengvai įveikiamas. Pasirūpinkite, kad patalpa, kur bus keičiamos sauskelnės, būtų šilta. Jei kūdikis vyresnis, naudokite žaislą kūdikio dėmesiui atitraukti. 

Nuimkite sauskelnę ir švelniai nuvalykite kūdikio užpakaliuką rankšluoščiu, servetėle su aliejumi ar drėgna servetele. Atsargiai ir kruopščiai nusausinkite jautrią kūdikio odelę arba leiskite jai išdžiūti. Kruopštus valymas ypač svarbus po kiekvieno tuštinimosi. Jei reikia, patepkite užpkaliuką kremu nuo iššutimų. Tuomet uždėkite švarias sauskelnes. Niekada nepalikite kūdikio be priežiūros ant vystymo stalo.

Ką reikia žinoti keičiant sauskelnes mergaitei?

Keičiant sauskelnes mergaitei svarbu užpakaliuką šluostyti iš priekio nugaros link. Tokiu būdu žarnyno bakterijos negali patekti į makštį.

Ką reikia žinoti keičiant sauskelnes berniukui?

Jei esate berniuko tėvai, keičiant sauskelnes pridenkite varpą. Tokiu būdu išvengsite netyčinio „fontano“

Venkite odos sudirginimo

Dažnai bėrimas ant užpakaliuko gali atsirasti dėl sauskelnių, kurios kaupia per daug drėgmės arba nepraleidžia pakankamai oro patekti ant odelės. Neelastingos sausklenės dažnai sukelia trintį kirkšnių srityje. Šlapimo drėgmė ir išmatos, kurių sauskelnės nesugeria, dirgina švelnią kūdikio odelę. Be to, išmatų bakterijos ir šlapimo komponentai gali būti papildomi odos dirgikliai. Sužinokite daugiau apie geriausias odos priežiūros priemones  ir patarimus kaip išvengti odos dirginimo.

Kas padeda apsaugoti kūdikio odelę?

  • Geriau sauskelnes keiskite per dažnai, nei per retai – sausos sauskelnės sumažina odos dirginimą.
  • Naudokite gerai sugeriančias ir elastingas sauskelnes.
  • Sauskelnės turi būti ne per ankštos – tarp jų irt pilvuko turį tilpti vienas ar du pirštai.
  • Išvalę kūdikio užpakaliuką ir raukšleles visuomet gerai išdžiovikite odelę. Tepdami kūdikio odelę švelniai tapšnokite, stipriai netrinkite.
  • Keisdami sauskelnes kuo ilgiau leiskite kūdikiui pabūti be sauskelnių, kad kūdikio odelė kvėpuotų. Jūsų mažyliui tai patiks.
  • Siekiant geriau apsaugoti kūdikio odelę galite profilaktiškai užtepti kremo. Kremai, kurių sudėtyje yra cinko, puikiai tinka apsaugoti odą nuo drėgmės.

Prevenciniai veiksmai prieš kūdikio odelės bėrimą yra visuomet geriau ir lengviau, nei odelės gydymas, tad rekomenduojama laikytis šių ABCD rekomendacijų. Tik taip galite užtikrinti, kad kūdikio odelė išliktų sveika ir išvengtumėte skausmingų bėrimų.

Air (Oras): Vaikams, kurių užpakaliukai daugiau gauna oro, rečiau atsiranda bėrimai. Todėl kuo dažniau vėdinkite kūdikio odelę .

Barriers (Apsauginės priemonės): Naudokite odelės apsaugines priemones. Kremas su cinku yra puiki apsauga, saugantis odą nuo šlapimo poveikio.

Cleansing (Valymas): Dažnas sauskelnių keitimas ir kruoštus valymas bei džiovinimas yra būtini norint išlaikyti kūdikio odą sveiką. 

Disposable nappies (Sauskelnės): Idealu naudoti ypač minkštas ir gerai sugeriančias sauskelnes. 

Education (Žinios): Tėvai, kurie žino kas sukelia užpakaliuko bėrimą, žino, kaip jo išvengti bei gydyti.

Drėgnos servetėlės ir kremas nuo iššutimų

Drėgnos servetėlės yra labai populiarios ir itin praktiškos, ypač keičiant sauskelnes. Jos taip pat puikiai tinka valyti veidą ir rankas. Rekomenduojame naudoti servetėles be priedų ir kvapiklių. Tam ypač tinka mūsų HiPP Babysanft drėgnos servetėlės, kurios ir atitinka šiuos reikalavimus. Norint apsaugoti odelę nuo agresyvių kūno skysčių, rekomenduojame kiekvieną kart keičiant sauskelnes naudoti kremą nuo iššutimų. Cinkas, yra ypač naudinga sudedamoji dalis, esanti kremuose. Jis apsaugo odą nuo sudirginimo ir pgreitina gijimo procesą. Profilaktiškai rekomenduojame naudoti riebius apsauginius kremus, nes jie atstumia vandenį. Jei oda jau paraudusi ir sudirgusi, rekomenduojame nedelsiant naudoti kremą, kuriame yra daug cinko.

Ar žinai, kad…? Viskas, ką reikia žinoti apie sauskelnes

Kaip dažnai kūdikiui reikia keisti sauskelnes? Kiek kūdikių gimsta kasmet?

Šiame infografike rasi viską, ką reikia žinoti apie sauskelnes ir dar daugiau...

Infografikas sauskelnės (PDF)

Dažniausiai užduodami klausimai apie sauskelnių keitimą

Ko reikia norint pakeisti sauskelnes?

Jums reikės vystymo stalo, paklotėlio ir reikiamo dydžio sauskelnių. Taip pat gali prireikti rankšluoščio, apsauginio kremo nuo iššutimų, aliejuko – jie taip pat naudojami keičiant sauskelnes. Panaudotoms sauskelnėms išmesti galite naudoti sauskelnių maišelius. Sužinokite daugiau kaip susikurti patogią Sauskelnių keitimo vietą.

Kaip reikia rinktis sauskelnes?

Tam, kad sauskelnės tinkamai priglustų prie kojų ir pilvuko, jos turi būti tinkamo dydžio. Įsitikinkite, kad sauskelnės pagamintos iš minkštos ir gerai toleruojamos medžiagos. Prieš perkant sauskelnes patikrinkite ar jose nėra kvapiųjų medžiagų ir losjonų.

Ir galiausiai, suaskelnės turi turėti balanso kanalus, kurie padeda Jūsų mažylio užpakaliuką išlaikyti sausą.

1 Balanso kanalai tik 3-5 dydžio sauskelnėse
2 Drėgmės indikatorius ir išpjova bambutei tik 1-2 dydžio sauskelnėse
Ilgas sugeriamasis sluoksnis tik 3-5 dydžio sauskelnėse.
*nuomonė 193 tėvų, testavusių sauskelnes.

Į ką kreipti dėmesį keičiant sauskelnes?

Keičiant kūdikiui sauskelnes visada įsitikinkite, kad kūdikio užpakaliukas yra kruopščiai nuvalytas ir gerai išdžiuvęs. Svarbu odelę švelniai nusausinti, jos netrinti.

Tarp kūdikio juosmens ir sauskelnių palikite maždaug 2 cm tarpą. Taip sauskelnės bus ne perdaug aptemptos ir ne perdaug laisvos. Patikrinkite ar sauskelnių kojų raukinukai gerai prigludę, kad išvengtumėte pratekėjimo. Užlenkite juosmens manžetę, kad kūdikio bambutė būtų laisva. Kai kurios akušerės rekomenduoja taip atlekti juosmenį ir nugaroje – tai apsaugo nuo skysčių ištekėjimo.

Kada ir kaip dažnai reikia keisti sauskelnes?

Jei kūdikis labai mažas (1-2 dydis) drėgmės indikatorius Jums parodys kada laikas keisti sauskelnes. Kai priekinėje sasukelnės dalyje esanti linija pamėlynuoja, kūdikio sauskelnes reikia keisti. Taip pat rekomenduojame keisti sausklelnes pries maitinimą arba po jo. Nakties metu sauskelnes reikia keisti tik tada, kai jos pilnos, kad netrikdyti mažylio miego.

Jei pas Jūsų kūdikį yra iššutimų ar jo odelė paraudusi, sauskelnes reiktų keisti ir nakties metu. Jei kūdikį vargina užpakaliuko skausmai, rekomenuojama sauskelnes keisti kuo dažniau, kad odelė gautų dar daugiau oro.

Būdami rūpestingi tėvai, Jūs greitai suprasite, kada laikas keisti sauskelnes. Paprastai naujagimiams sauskelnės keičiamos dažniau (maždaug 8 kartus per dieną), nei vaikams (maždaug 4-5 kartus per dieną)

Ar yra skirtumas kam keisti sauskelnes: berniukui ar mergaitei?

Tam, kad žarnyno bakterijos nepatektų į makštį, mergaitėms užpakaliuką reikia šluostyti iš priekio nugaros link. Keičiant sauskelnes berniukui, rekomenduojame varpą pridengti sauskelnėmis ar vystyklu, kad išvengti netyčinio “fontano”

Kaip pasirinkti tinkamą sauskelnių dydį?

Ant HiPP sauskelnių pakuotės matysite kūdikio svorį bei drabužių dydį. Jei vistiek dvejojate koks dydis tinka Jūsų kūdikiui, rinkitės šiek tiek didesnį dydį ir tiesiog išbandykite.

Kaip sužinoti kada sauskelnės jau pilnos?

Drėgmės indikatorius parodo kada sauskelnės pilnos.

Kai sauskelnių išorėje esanti linija pasidaro mėlyna, sauskelnes reikia keisti.

Taip pat, Jūs galite pajusti ar užuosti kada sauskelnes reikia keisti. Pilna sauskelnė paprastai yra storesnė ir sunkesnė. Kai kurie kūdikiai, kai reikia keisti sauskelnes pradeda verkti. Tai yra jų būdas pasakyti, kad jie nori būti pervystyti.

Kaip stipriai reikia užsegti sauskelnes?

Sauskelnės neturėtų būti nei per daug laisvos, nei per daug įtemptos. Kaip taisyklė, tarp kūdikio pilvuko ir sauskelnių turėtų tilpti vienas ar du pirštai.

Sauskelnių HiPP Babysanft apžvalga

1 Newborn

2 – 5 kg, dydis 50 - 60, 24 vnt.