ES apsipirkimo vadovas

Šiuolaikiški tėvai su kūdikiais ir mažais vaikais keliauja po visą Europą – jie važiuoja atostogauti, dirbti ar apsipirkti savaitgaliui kaimyninėje ES šalyje. Kad jiems būtų lengviau orientuotis tarptautiniame  HiPP asortimente, ES apsipirkimo vadove surinkome svarbiausią informaciją apie visoje Europos Sąjungoje parduodamus HiPP gaminius.

Tikrai galite pasikliauti HiPP: pažadame, kad mūsų produktai visur ir visada atitinka griežtus kokybės ir saugos reikalavimus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį naudojant kitoje ES šalyje parduodamus HiPP produktus?

Visose HiPP produktų etiketėse nurodyta ši informacija:
1. produkto pavadinimas;
2. rekomenduojamas vaiko amžius;
3. pagrindinių sudedamųjų dalių (visų papildomo maitinimo produktų atveju) atvaizdavimas;
4. informacija apie specialiąsias produkto savybes.

(Symbolbilder)

Jei pirmiau nurodyti duomenys atitinka jūsų įprastai naudojamo produkto etiketėje pateiktą informaciją, vadinasi, produkto sudėtis tokia pati.

5. Jei kurie nors duomenys neatitinka, rekomenduojame atidžiau panagrinėti produkto sudėtį. Įsitikinkite, kad produktas tinkamas jūsų vaikui.

6. Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją kontaktams rasite produkto etiketėje.

Stiklainiai, pakeliai ir maišeliai – ar receptūros sutampa?

Įvairios pakuotės, pvz., stiklainiai, pakeliai ar maišeliai, turi atitikti skirtingus gamybos bei išpilstymo reikalavimus. Todėl receptūros gali skirtis.

Jei jūsų vaiko mėgstamas produktas kitoje ES šalyje parduodamas kitokioje pakuotėje, prieš maitindami pirmiausiai patikrinkite jo sudėtį.

Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją ryšiams rasite produkto etiketėje.

Net jei produktas atrodo taip pat, jo sudedamųjų dalių sąrašas šiek tiek skiriasi. Kodėl taip nutinka?

Sudedamųjų dalių nurodymas pakuotėje reglamentuojamas bendraisiais ES teisės aktais.
Tačiau atskiros ES šalys skirtingai aiškina tokius reikalavimus. Privalome paisyti vietos nurodymų teikdami tos pačios sudėties produktą skirtingų šalių rinkoms.

Kokie galimi sudedamųjų dalių sąrašo skirtumai?

Skiriasi sudedamųjų dalių kiekis (procentais)

Pagal ES teisės aktus atitinkamų sudedamųjų dalių kiekį privaloma nurodyti procentais. Šis reikalavimas taikomas toms sudedamosioms dalims, kurios minimos produkto pavadinime arba atvaizduojamos etiketėje.
Minėtieji teisės aktai skirtingai aiškinami įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse būtina išvardyti etiketėje pavaizduotų sudedamųjų dalių kiekius, o kitur reikia nurodyti tik vietos institucijų nuomone reikšmingų sudedamųjų dalių kiekius.
Tokie sudedamųjų dalių sąrašo skirtumai niekaip nepaveikia produkto kokybės, nes naudojama identiška receptūra.

Skirtingi sudedamųjų dalių pavadinimai

Kitas etiketėje nurodytos informacijos skirtumas – atitinkamų vitaminų ir mineralų pavadinimai, kurie vartojami pagal vietos įstatymus. Kai kuriose šalyse reikalaujama vartoti labai techninę terminiją, o kitur pirmenybė teikiama bendriesiems terminams. Pavyzdžiui, vienose šalyse vartojamas gerai žinomas terminas „vitaminas C“, o kitose jis keičiamas terminu „askorbo rūgštis“, kurį supranta ne kiekvienas vartotojas.

Sudedamųjų dalių sąrašo apibendrinimas

Kai kuriose šalyse labai svarbu aiškiai ir detaliai išvardyti visas sudedamąsias dalis. Tokiu atveju reikalaujama, kad sudedamosios dalys būtų apibendrintos vienu terminu, skliausteliuose nurodant išplėstinį sąrašą, pvz., „vitaminai (vitaminas A, niacinas, vitaminas E, ...)“. O kitose šalyse reikia visas sudedamąsias dalis išvardyti atskirai, mažėjančia tvarka pagal jų kiekį, pvz., „vitaminas A, ..., niacinas, ...“.

HiPP produktai nuolat atnaujinami

HiPP produktai nuolat peržiūrimi ir atnaujinami. Tą lemia kelios priežastys:

  • nauji mokslo išradimai,
  • pasikeitę teisiniai reikalavimai,
  • kintantys vartotojų poreikiai.

Pateikus rinkai naujus ir (arba) atnaujintus produktus, kurį laiką jie ES rinkoje parduodami kartu su ankstesnėmis produktų versijomis.
Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją ryšiams rasite produkto etiketėje.

Ką reikėtų žinoti apie HiPP primaitinimo produktus, parduodamus visoje ES?

Produktų asortimentas kitose ES šalyse praktiškai nesiskiria nuo jūsų šalyje siūlomų produktų. Be abejo, mes atsižvelgiame į kiekvienos šalies mitybos įpročius ar rekomendacijas, tad gali pasitaikyti nereikšmingų skirtumų.

Skirtingas maitinimo amžius nurodytas tam pačiam produktui

Atkreipkite dėmesį, kad jūsų šalyje parduodamo produkto rekomenduojamas maitinimo amžius gali nesutapti su kitoje ES šalyje parduodamo produkto duomenimis. Panagrinėkite produkto sudėtį ir įsitikinkite, kad perkamas produktas atitinka jūsų įprastai naudojamą produktą.

Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją ryšiams rasite produkto etiketėje.

Tas pats produktas, kitoks kiekis

Siūlome įvairių dydžių HiPP stiklainius, nes įvairiose šalyse skiriasi mitybos įpročiai. Kai kur po pagrindinio patiekalo labai įprasta suvalgyti desertą, o kitur tokios tradicijos visai nėra. Skirtingų dydžių stiklainiais patenkiname įvairius mitybos poreikius.

Vertingas augalinis aliejus HiPP maisto stiklainiuose

Siekdami užtikrinti, kad visi kūdikiai ir mažyliai su maistu gautų pakankamai nesočiųjų riebalų rūgščių, į kiekvieną maisto stiklainį pridedame specialistų rekomenduojamą augalinio aliejaus kiekį. Skaičiuojant aritmetiškai, augalinio aliejaus procentinė dalis produkto sudėtyje gali skirtis priklausomai nuo stiklainių dydžio. Tačiau produkto kokybė dėl to nepakinta.

Ką svarbu žinoti perkant HiPP pieno mišinius visoje ES?

Kalbant apie pieno mišinius, skirtingų ES šalių maitinimo rekomendacijos labai skiriasi. Jei kūdikių maistą perkate ne savo šalyje, rekomenduojame atidžiai panagrinėti produkto pakuotės informaciją, nes paruošimo ir maitinimo nurodymai įvairiose šalyse gali skirtis.

Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją ryšiams rasite produkto etiketėje.

Taisyklė, kuri galioja visiems HiPP produktams

Visi HiPP pieno mišiniai pagaminti atsižvelgiant į specialiuosius kūdikių mitybos poreikius, kad jie gautų visas organizmo vystymuisi reikalingas medžiagas. Jau daugiau nei 50 metų rūpestingai gaminame geriausius pieno mišinius, pasitelkdami savo daugiametę patirtį ir vadovaudamiesi HiPP kokybės standartais visame pasaulyje. Todėl visi HiPP pieno mišiniai visur yra vienodai saugūs kūdikiams ir be išlygų atitinka sveikų kūdikių ir mažylių mitybos reikalavimus.

Pradinio maitinimo ir tolesnio maitinimo pieno mišiniai. Kuo jie skiriasi?

Pieno mišiniai įvairiose šalyse skirstomi į kategorijas: PRE, 1, 2, 3, 4, tolesnio maitinimo arba „Junior“. Atitinkama kategorija nurodyta visų HiPP pieno mišinių pakuotės priekinėje dalyje.

Atkreipkite dėmesį, kad tokios kategorijos ar maitinimo etapai gali būti siejami su kitokiu maitinimo amžiumi nei tas, kuris įprastai nurodytas jūsų šalyje.

Kūdikių pieno mišiniai yra 1 etapo ir PRE pieno mišiniai. Jūsų vaikui jie tinkami nuo gimimo.
2, 3 ir 4 maitinimo etapų, tolesnio maitinimo arba „Junior“ kategorijos pieno mišinių maitinimo amžius nurodytas pakuotės priekinėje dalyje.

Krakmolas pieno mišiniuose

Krakmolo į pieno mišinius dedama siekiant pagerinti jų konsistenciją. Tokiose šalyse kaip Vokietija arba Austrija krakmolo dedama į 1 maitinimo etapo pieno mišinius ir į tolesnio maitinimo pieno mišinius, tinkamus vaikams nuo 6-ojo mėnesio.

Krakmolas nurodomas atitinkamų HiPP pieno mišinių sudėtyje. Be to, tikslų krakmolo kiekį galite patikrinti pakuotėje pateiktoje maistingumo informacijoje. Pieno mišinius be krakmolo galima lengvai atskirti nuo tų, kurių sudėtyje yra krakmolo, nes ant jų pakuotės yra užrašas „sudėtyje tik laktozė“.

Paruošimo nurodymuose atskleidžiama HiPP COMBIOTIC® pieno mišinių sudėtis®

HiPP COMBIOTIC® pieno mišinių sudėtyje yra kruopščiai parinktos sudedamosios dalys, įskaitant unikalų gamtos įkvėptų vertingų maistinių medžiagų derinį. Tarp jų – natūralios pieno rūgšties kultūros, kurios paprastai gaunamos su motinos pienu.
Kai kuriose ES šalyse reikalaujama, kad ruošiant pieno mišinius būtų naudojamas 70 °C temperatūros vanduo. Tokiu atveju į pieno mišinius pieno rūgšties kultūrų nededama, nes užpylus tokiu karštu vandeniu jos nebebūtų veiksmingos.

HiPP pieno mišiniai su pieno rūgšties kultūromis pažymėti atitinkama žyma pakuotės priekinėje pusėje. Šios kultūros taip pat įtrauktos į sudedamųjų dalių sąrašą.

Kilus klausimų apie mūsų produktus, susisiekite su HiPP atstovybe atitinkamoje šalyje. Informaciją ryšiams rasite produkto etiketėje.