Kada kūdikis pradės išmiegoti visą naktį?

Kiekvienas kūdikis skirtingai pradeda miegoti visą naktį. Geriausias būdas pratinti kūdikį prie miego naktį – skatinti sveikus miego įpročius, atsižvelgiant į specifinius vaiko poreikius.


Vaikams nebereikia maisto naktį maždaug nuo 6 mėnesio. Dažniausiai šiuo laikotarpiu sveiko vaiko alkio ir sotumo ritmas nusikelia į dienos metą. Dar būna trumpų prabudimo epizodų naktį, tačiau tai yra normalu. Tokiu ateju geriausia, kad kūdikis vėl užmigtų.

Kūdikis gali prabusti naktį dėl įvairių priežasčių

Gali būti įvairių priežasčių, dėl kurių kūdikis naktį prabunda, verkia. Jis gali jaustis alkanas, ištroškęs, o gal jam nepatogumus kelia šlapios sauskelnės ar kitos priežastys, pavyzdžiui, dantų dygimas, infekcija ar nuovargis, kurį sukėlė nauji įspūdžiai dienos metu. Dėl visų šių priežasčių kūdikio elgesys naktį gali pasikeisti: pabudęs jis gali pradėti klegėti, prašyti mamos pieno ar pieno mišinuko. Kai kurie kūdikiai verkia ir tokiu būdu prašo švelnumo bei dėmesio, o kiti tiesiog išlieja susikaupusią įtampą. Deja, nėra stebuklingo būdo, kuris leistų kiekvienam kūdikiui ramiai išmiegoti visą naktį. Būna ir taip, kad kūdikiai, kurie naktį gerai miegodavo, vieną kartą gali pakeisti savo elgesį. Tačiau paprastai tai trunka neilgai.   

Svarbu laikytis dienos režimo

Kūdikio gyvenime svarbu palaikyti dienos rutiną tiek valgant pagrindinius patiekalus, tiek einant miegoti ar pasivaikščioti. Kūdikis jaučiasi ramiau, kai jis tuo pačiu laiku maudomas, jis klausosi pasakų ar lopšinių.

Tai reikalauja kantrybės

Nepraraskite kantrybės, jeigu Jūsų kūdikio miego įpročiai nesusiformuoja taip greitai, kaip norėtųsi. Tam nėra jokių stebuklingų triukų. Jūs kūdikiui tik galite padėti išsiugdyti sveikus miego ir dienos režimo įgudžius. Nepergyvenkite, jeigu kiti tėvai sakys, kad jų vaikai gerai miega nakties metu. Miego per naktį apibrėžimas yra santykinis, nes jis naudojamas ir naujagimiams, kurie miega naktį nuo vidurnakčio iki 5-6 val. ryto. Mažų vaikų tėvai turi būti pasiruošę, kad jų miegas nakties metu bus pertraukiamas per pirmus 3-4 vaiko gyvenimo metus.