Universalusis magnis

Kodėl magnis yra toks svarbus?

Magnis yra universalus. Šis mineralas dalyvauja beveik visose organizmo funkcijose. Jis reguliuoja daugiau nei tris šimtus fermentų ir ypač svarbų vaidmenį atlieka raumenų susitraukimo procese. Todėl nenuostabu, kad apie trečioji dalis viso organizmo magnio yra raumenyse. Magnis palaiko raumenų darbą užtikrinant, kad raumenų skaidulos susitrauktų ir atsipalaiduotų.

Apskritai, magnio poreikis nėštumo laikotarpiu nėra žymiai didesnis nei iki nėštumo. Nepaisant to, dėl daugelio jo funkcijų, reikia patenkinti pastovų jo poreikį.

Magnio šaltiniai

Nedaugelyje maisto produktų yra didelis magnio kiekis. Kviečių gemalai arba saulėgrąžų sėklos yra geri magnio šaltiniai, tačiau kasdieniniame mitybos racione jie vaidina antraeilį vaidmenį. Apskritai rekomenduotina labiau vartoti pilno grūdo produktus nei baltų miltų. Pupelėse taip pat yra magnio.

Kai kurie mineraliniai vandenys yra geras magnio šaltinis. Todėl verta atidžiau paskaityti etiketę. Magnio kiekis 100 mg/litre yra labai geras.

Magnio trūkumas

Magnio trūkumas gali sukelti skaudžias pasekmes ir dažniausiai naktį: labai nemalonus mėšlungis. Išankstinio perspėjimo ženklai: rankų ir kojų dilgčiojimas.Tai gali būti išspręsta papildomai vartojant magnio.

Dėl didelio magnio trūkumo gali padidėti nervingumas, užmaršumas, prasidėti galvos svaigimas. Ypatingais atvejais nėštumo laikotarpiu gali pasireikšti gimdos susitraukimai (maždaug 30 savaitę), todėl mityba turi būti papildyta produktais, kuriuose gausu magnio. Pasitarkite su savo gydytoju!