"Taip" ir "Ne" žindymo laikotarpiu. Ką galima daryti?

Kai ilgai lauktas mažylis pagaliau išvysta pasaulį ir ateina metas žindyti, nemaža dalis moterų jaučiasi pasimetusios. Ką turėčiau valgyti ir gerti, ko derėtų vengti? Ar galiu užsiimti fizine veikla? Štai keletas patarimų žindančiai moteriai.

Žindančios moters mityba

Sveika ir subalansuota mityba žindymo laikotarpiu svarbi tiek kūdikiui, tiek Jums. Tikėtina, kad dažniau jausitės alkana, nes dalis su maistu gaunamų kalorijų panaudojama pieno gamybai. Vaisiai, daržovės, pilno grūdo ir pieno produktai, liesa mėsa, žuvis aprūpina Jūsų bei kūdikio organizmą svarbiomis maisto medžiagomis.

Pasak plačiai paplitusios nuomonės, ankštinės kultūros ir svogūnai gali sukelti pilvo pūtimą, pomidorai ir citrina – pilvo skausmus, tačiau atminkite, jog tokiems teiginiams nėra mokslinio pagrindimo. Neatsisakykite tam tikrų produktų be reikalo – valgykite skirtingus produktus nedideliais kiekiais ir išsiaiškinsite, kuris maisto produktas turi įtakos kūdikio savijautai.

Norite kažko saldaus? Valgykite vaisius, jų salotas ar džiovintus vaisius (galite maišyti su jogurtu, varške). HiPP vaisių tyrelės taip pat gali būti tinkamas pasirinkimas.

Jei esate vegetarė ar veganė ir norite žindyti, pasitarkite su gydytoju.

Skysčių poreikis žindymo laikotarpiu

Žindymo laikotarpiu labai svarbu vartoti pakankamai skysčių. Rekomenduojama išgerti 2-3 litrus per dieną. Gali būti vartojamas negazuotas mineralinis vanduo, nesaldintos žolelių arbatos, pvz. HiPP žindyvių arbata, vandeniu skiestos vaisių sultys. Reikia riboti kavos vartojimą (ne daugiau 2-3 puodelių per dieną). Atkreipkite dėmesį į kūdikio siunčiamus ženklus – kai kurie mažyliai jautriai reaguoja net ir į mažiausius kofeino kiekius (pvz., sunkiau užmiega). 

Alkoholio ir rūkalų žindymo laikotarpiu reikia atsisakyti.

Fizinė veikla žindymo laikotarpiu

Senas posakis, kad fizinė veikla žindymo metu mažina motinos pieno gamybą, yra klaidingas. Pradėti lankytis sporto salėje rekomenduojama praėjus 6-8 savaitėms po gimdymo. Reikėtų pasirinkti lengvesnes treniruotes, nes didelis fizinis krūvis gali pakeisti motinos pieno skonį. Tai nereiškia, kad pienas taps sugedęs, tik jo skonis bus kiek kitoks nei įprastai. Klausykite savo kūno ir užsiimkite ta veikla, kuri teikia Jums džiaugsmo! 

Medikamentai

Prieš vartodama bet kokius vaistus, pasitarkite su savo gydytoju. Kai kuriuos medikamentus žindymo laikotarpiu vartoti galima, tačiau yra ir tokių, kurių reikia vengti.