Dr. Hansas Mülleris: ekologinio ūkininkavimo įkvėpėjas

Dr. Hansas Mülleris gimė Berno kantone 1892 metais. Ten jis užaugo tarp šešių brolių ir seserų Emmentalerio slėnio ūkyje. Iki 1930-ųjų metų pradžios H. Mülleris dirbo mokytoju. Jis matė, su kokiais sunkiais išmėginimais ir socialinėmis problemomis susiduria ūkininkų šeimos, todėl nusprendė eiti politiko keliu.

Per savo politinę veiklą, kurios metu 19 metų praleido Nacionalinėje Asamblėjoje, dr. Hansas Mülleris suprato, kad politiniu lygiu neįmanoma išspręsti pagrindinių kaimo egzistavimo klausimų ir tik patys ūkininkai gali padėti sau.

Kartu su žmona dr. Marie Müller ir gydytoju, bakteriologu ir mokslininku dirvožemio srityje dr. Hansu Peteriu Ruschu sukūrė organinio-biologinio auginimo metodą. 

Dr. Hansas Mülleris, dirbdamas tokioje darnioje komandoje, kaimo praktikoje ėmėsi įgyvendinti mokslines naujoves, kurias išbandė jo žmona, o taip pat taikyti bakteriologinių tyrimų rezultatus, kuriuos atskleidė dr. Ruschas. 

Šis naujas metodas suteikė teigiamą poveikį Šveicarijos žemės ūkiui ir už jos ribų. Organinis-biologinis ūkininkavimas, kuris panašus į bio-dinaminį ūkininkavimo metodą, sukurtą Šveicarijoje Rudolfo Steinerio, išplito ir į kitas šalis.