7 faktai apie normalų mažų vaikų vystymąsi ir stiprius kaulus

 

Iki trečiojo gimtadienio...

...Jūsų mažylio ūgis padvigubės, o motorika ir protiniai gebėjimai vystysis stulbinamu greičiu.

 

„...sveikiems kaulams.“

Kai kurios maisto medžiagos labai svarbios, kad būtų užtikrintas tinkamas Jūsų mažylio vystymasis, nes didžiausia kaulų masė ir tankis susiformuoja vaikystėje bei paauglystėje.

 

Atliekant reguliarų „kaulų sąskaitos“ papildymą vaikystėje...

...išsaugosime reikiamą kaulo masę ir visavertę struktūrą vėlesniame amžiuje.

 

Kalcis ir vitaminas D

yra bene svarbiausi tvirtų kaulų elementai. Kalcis – pagrindinė statybinė medžiaga, nuo kurios priklauso kaulų tvirtumas. O šis mikroelementas įsisavinamas tik esant pakankamam vitamino D kiekiui. Be to, vitaminas D palaiko ir normalų imuninės sistemos vystymąsi.

 

„Tau reikia 7 kartus daugiau nei man ...“

Vaikystėje gauti pakankamai kalcio ir vitamino D yra gyvybiškai svarbu, o šių medžiagų poreikis vaikams yra didesnis nei suaugusiam žmogui: vaikui reikia 7 kartus daugiau vitamino D ir 3 kartus daugiau kalcio!

 

„... būk stiprus ...“

Jūsų mažylio imuninė sistema turi būti pakankamai išsivysčiusi, kad gebėtų apsaugoti organizmą nuo kenksmingų faktorių vaikučiui tyrinėjant jį supantį pasaulį. Imuninė sistema formuojasi pirmuosius gyvenimo metus ir suaugusio žmogaus lygį pasiekia sulaukus 6-7 metų.

 

„... auk didelė.“

Vaiko mityba turi būti tinkama, atitikti jo amžių, kad mažylis gautų ne tik vitamino D, bet ir vitaminų A bei C, kurie taip pat prisideda prie imuniteto vystymosi.