Vartokite pakankamai skysčių

Jūsų organizmui reikia daug skysčių

Įsitikinkite, kad geriate pakankamai, nes nėštumo metu vanduo reikalingas ne tik kaip įvairių medžiagų organizme transportavimo priemonė, bet taip pat tai yra svarbus komponentas kraujo ir vaisiaus vandenų formavimui. Rekomenduojame gerti mineralinį vandenį, vaisių sultis skiestas vandeniu, daržovių sultis, vaisių ir žolelių arbatas.

Paragaukite HiPP ekologiškų vaisių sulčių kurias galite skiesti vandeniu santykiu 1:2.

Maistas, kurio reikėtų vengti

Nėščiajai reikėtų vengti sulčių gėrimų ir limonadų su cukrumi, nes juose gausu nereikalingų paslėptų kalorijų. Taip pat labai svarbu nevartoti alkoholinių gėrimų.

Kavos ir juodos arbatos kiekius sumažinti iki 2-3 puodelių per dieną, nes per didelis kofeino kiekis gali turėti neigiamos įtakos tiek nėščiosios, tiek ir kūdikio sveikatai. Kavą ir juodą arbatą rekomenduojama pakeisti kava be kofeino ar žolelių arbata.

Vartokite skysčių, jeigu ir nejaučiate troškulio

Keli patarimai toms, kurios nėra pratusios pastoviai vartoti skysčių: mėgstamus gėrimus gerkite tuo pačiu dienos metu, pavyzdžiui, tegul tai būna pirmas gėrimas ryte, pietų pertraukos ir ankstaus vakaro metu. Taip skysčių vartojimas taps tiesiog įpročiu. Šiam ritualui puikiai tiks ekologiška arbata nėščiosioms iš žolelių ir vaisių.

Ir net jei nejaučiate troškulio, vis tiek atsigerkite, nes skysčiai Jums reikalingi. Todėl visada turėkite mineralinio vandens ar arbatos puodelį po ranka. Ir prisiminkite – žindymo metu skysčių poreikis dar labiau išauga.

Skysčių poreikis

  Įprastu moters laikotarpiu Nėštumo laikotarpiu Žindymo laikotarpiu
Gėrimai 1410 ml 1470 ml 1710 ml
Kietas maistas 860 ml 890 ml 1000 ml
Viso 2270 ml 2360 ml 2710 ml
Padidėjęs poreikis   +90 ml +440 ml