Pakavimas. „Gamtai draugiški“ sprendimai

HiPP stengiasi, kad iki minimumo būtų sumažintas pakavimo medžiagų naudojimas ir saugomi ištekliai. Visos naujos pakavimo medžiagos turi būti ekologiškesnės nei ankstesnės. Antrinei pakuotei naudojamos tik medžiagos, pagamintos iš perdirbto kartono ar ekologiško pluošto.

Vienkartiniai ar daugkartinio naudojimo

Tyrimai, kuriuos atliko Freiburgo taikomosios ekologijos institutas Vokietijoje, parodė, kad vienkartinio naudojimo HiPP indeliai yra draugiškesnis aplinkai, ekologiškesnis sprendimas nei daugkartinio naudojimo gaminiai. Pastarasis pakavimo metodas yra pranašesnis, pvz., gėrimų pramonėje, kur naudojami standartiniai buteliai. Kol kas neįmanoma sukurti ekologiškai naudingos daugkartinio naudojimo pakuočių sistemos, kuri apsiribotų vien tik kūdikių maisto indelių pakartotiniu naudojimu. Remdamasis bandymų rezultatais, HiPP paspartino ekologinę dabartinės vienkartinių stiklainių sistemos optimizaciją. Pavyzdžiui, stiklo svoris per pastaruosius aštuonerius metus sumažėjo maždaug 15 %.

Plastikas ar stiklas?

Freiburgo taikomosios ekologijos institutui HiPP pavedė ištirti ekologinius plastikinių ir stiklinių pakuočių aspektus, nes nuo 2010 m. pradžios HiPP asortimente atsirado ir plastikinių pakuočių. Vertinant iš vartotojo pusės, plastikinės pakuotės yra patogesnės, nes jos mažiau sveria. Įdiegus plastikinių pakuočių naudojimą, stiklinių pakuočių naudojimas sumažėjo 18 % lyginant 2010 metus su 2009-aisiais. Kita vertus, plastikinių pakuočių naudojimas išaugo ir dėl didesnės paklausos.

FSC sertifikavimas ir popieriaus perdirbimas

Produktams, kurie tiesiogiai liečiasi su maistu, HiPP naudoja FSC sertifikuotą pirminio pluošto pakuotę. Kaip pavyzdys gali būti arbatos maišeliai: kad būtų išvengta užteršimo bet kokiais likučiais, tokiais kaip mineralinio aliejaus pagrindu pagamintas spausdinimo rašalas, nenaudojama perdirbtas popierius. Spausdinimo rašalas, kuriame nėra mineralinių aliejų, naudojamas daugumai HiPP pakuočių. Pavyzdžiui, sulankstomoms pieno mišinio pakuotėms naudojamas aukščiausios kokybės augalinis rašalas.