Kūdikio mitybos planas: nuo 7 iki 9 mėnesio*

Motinos pienu rekomenduojama maitinti kuo ilgiau.

* Papildomi maisto produktai į kūdikio mitybą turi būti įvedami palaipsniui ne anksčiau nei kūdikiui sueina 4 mėnesiai, bet ne vėliau, nei sulaukia 6 mėnesių amžiaus.

Maždaug 6 mėnesių amžiaus kūdikiai sulaukia savo pirmųjų dantukų.  Jie jau geriau manipuliuoja liežuviu, taigi nuo 8 mėnesio jau pats laikas pradėti valgyti maistą su smulkiais gabaliukais.

Pusryčiai: išlieka maitinimas mamos pienu ar ekologišku tolesnio maitinimo pieno mišiniu HiPP2. Tolesnio maitinimo pieno mišiniai atitinka vyresnių kūdikių poreikius. Nuo 8 mėnesio amžiaus pradėkite savo kūdikį mokyti gerti iš puodelio. Tai skatina kūdikio vystymąsi ir geriau mažylio dantukams.

Priešpiečiai: toliau galite tęsti maitinimą mamos pienu arba ar ekologišku tolesnio maitinimo pieno mišiniu HiPP2. Jeigu kūdikis jaučiasi alkanas, papildomai jam galite duoti HiPP Vaisių ir grūdų tyrelės. Tai lengvai virškinamas patiekalas, bet dėl grūdų kartu yra ir sotus.

Pietūs: HiPP patiekalai su daržovėmis ir mėsa kūdikiams nuo 8 mėnesių atitinka mažylių poreikį lavinti kramtymo įgūdžius, nes šie patiekalai yra su mažais gabaliukais. Maisto kramtymas svarbus kūdikio vystymosi etapas, kadangi tai turi įtakos mokytis kalbėti. Šio amžiaus kūdikių maisto porcijos jau yra didesnės.

Pavakariai: paruoškite HiPP ekologišką grūdų košę, kurią galite pagardinti HiPP vaisių tyrele.

Įvairūs Ekologiški HiPP užkandukai (Bio Kūdikių sausainiai, Bio Kukurūzai, Bio Ryžių paplotėliai) kūdikiams nuo 8 mėnesio amžiaus yra puikus maistelis tarp pagrindinių maitinimų.

Vakarienė: galite pasirinkti maitinimą iš plataus HiPP ekologiškų „Labos nakties“ košių asortimento: įvairios jau paruoštos košelės stikliniuose indeliuose arba pieniškos košės, kurias reikia ruošti su vandeniu.

Gėrimai: kai  įvesite trečią maitinimą tirštu maistu, pasiūlykite kūdikiui atsigerti kiekvieno papildomo maitinimo metu. Šiuo atveju labiausiai tiks HiPP Kūdikių vanduo, nesaldintos arbatos, vandeniu skiestos sultys.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Mano kūdikis dar neturi nei vieno dantuko. Ar jis gali valgyti patiekalus, kuriuose yra maisto gabaliukų?
Taip, kadangi šie gabaliukai yra labai maži bei minkšti ir kūdikis juos savo burnytėje gali tiesiog sutrinti.

Mano kūdikis nemėgsta rupaus maisto. Ką turėčiau daryti?
Duokite švelnios pertrintos tyrelės ir į ją įdėkite truputį tyrelės su gabaliukais kūdikiams nuo 8 mėnesio amžiaus. Šį kiekį palaipsniui didinkite su kiekvienu maitinimu.

Kokio dydžio turėtų būti kūdikio maisto porcija?
HiPP tyrelės kūdikiams nuo 8 mėnesio amžiaus paruoštos tokio dydžio indeliuose, kad daugelis vaikų dažniausiai visą tą porciją ir suvartoja. Tačiau yra vaikų, kurie turi didesnį apetitą ir jiems vienos šios porcijos neužtenka, o kitiems vaikams jos gali būti per daug. Tai visiškai normalu, jeigu vieną kartą kūdikis turės labai didelį apetitą, o kitą kartą jis bus mažesnis. Pasiūlykite savo mažyliui vaisių tyrelės, kaip deserto, jeigu matote, kad jis nesijaučia sotus.

 

Patarimai, kad dantukai būtų sveiki:

  • pastoviai prižiūrėkite dantukus
  • valykite dantukus prieš miegą ir tada jau neduokite jokio maisto
  • nepalikite kūdikiui buteliuko vietoje čiulptuko (iš karto paimkite buteliuką, kai matote, kad vaikas jau atsigėrė)
  • patys laikykite buteliuką tik tol, kol kūdikis geria
  • nuo 8 mėnesių amžiaus pradėkite kūdikį mokyti gerti iš puodelio.

HiPP maisto produktų grupes atpažinsite pagal etikečių laukelio, kuriame nurodytas maitinimo amžius, spalvą: