Pratinimasis prie puoduko: skatinkite vaiką treniruotis

Vystymosi etapas, kai vaikutis, kai vaikučiui nebereikia sauskelnių, džiugina tiek vaikučius, tiek jų tėvus. Tačiau tam reikia ruoštis ir iš anksto treniruotis. Dalinamės patarimais, kaip paskatinti vaikutį atsisakyti sauskelnių.

Kaip vaiką pratinti prie puoduko?

Kaip ir daugelyje kitų vaiko vystymosi etapų, taip ir šiame, svarbiausia nedaryti vaikui spaudimo. Jei pratinimą prie puoduko pateiksite kaip žaidimą – greičiausiai tai bus sėkminga. Svarbiausia, kad vaikas pats parodytų susidomėjimą ir sprendimą naudotis puoduku priimtų pats. Jūsų, kaip tėvų pareiga, būti geru pavyzdžiu, padėti vaikui būti savarankiškam ir palaikyti jo mokymosi procesą.

Pavyzdžiui, eidami į tualetą pasiimkite su savimi vaiką. Dauguma vaikų yra labai smalsūs ir nori tiksliai sužinoti viską kas vyksta jų aplinkoje. Eikite į tualetą kartu, kai pastebėsite, kad vaikutis jau nori gamtinių reikalų. Taip Parodykite jam, kaip galima greičiau nuimauti kelnes, kaip atsisėsti ant puoduko. Taip, žingsnis po žingsnio, vaikutis mokysis naudotis puoduku.

Svarbiausia – pagirkite savo vaiką už sėkmę ir kikevieną bandymą. Išlikite ramus ir supratingi, jei viskas vyksta ne pagal planą. Taip, nuo pat pražio ši treniruotė bus vertinama teigiamai – tai skatins ir motyvuos jūsų vaiką. Ir priešingai, jei mokymosi procesas kels stresą, tai pratinimasis naudotis puoduku užtruks daug ilgiau.

Patarimai, kaip išmokyti naudotis puoduku

  • Pradžioje gali būti iššūkis tiesiog laiku atsisėsti ant puoduko. Rekomenduojama, vaiką rengti drabužiais, kurie lengvai atsegami. Nėra nieko labiau erzinančio, jei avarijos atveju kelnės negali būti pakankamai greitai atsegamos. Tad rekomenduojama rinktis kelnes su guma ar elastiniu juosmeniu.
  • Kartu su vaiku skaitykite šia tema knygutes – taip sukursite teigiamą požiūrį ir skatinsite smalsumą ir mokymąsi pratintis prie puoduko. Kantriai atsakykite į visus vaiko klausimus.
  • Puodukas ar tualeto dangtis? Pabandykite abu variantus, ir leiskite pasirinkti vaikui, kas jam yra priimtiniau. Daugelis vaikų mėgsta naudotis tualetu, kaip ir suaugusieji. Įsitikinkite, kad tualeto dangčio dydis tinkamas vaikui, pasatykite šalia kėdutę, kad mažylis galėtų pats užliplti ir juo naudotis.
  • Vaikams labai patinka turėti “savo pačių” tualetinį popierių. HiPP tualetinės servetėles skirtos vaikams, palengvina valymą ir skatina vaikus išmokti tvarkytis patiems.

Iškylančios problemos pratinantis prie puoduko

Kai kuriems vaikams pratinimasis naudotis puoduku užtrunka ilgiau nei įprasta. Nenusiminkite – kiekvienas vaikas yra unikalus. Kartais pratinantis naudotis puoduku, atsiranda regresas. To priežastys gali būti labai įvairios: tėvų skyrybos, brolio ar sesers gimimas, vaikščiojimo į darželį pradžia. Kai kurie vaikai pradeda šlapinti į lovą, kartais sapnuoja blogus sapnus. Taip pat problemas gali sukelti ir ligos, tokios kaip šlapimo takų ar pūslės infekcija. Tokiu atveju reiktų išsiaiškinti tikslias priežastis, o vaikutį palaikyti ir jam padėti. Rekomenduojam pasikonsultuoti ir su šeimos gydytoju.