Į ką atkreipti dėmesį žindymo metu?

Mamos pienas – geriausias kūdikio maistas. Taisyklingas žindymas yra taip pat svarbus, kaip ir kvėpavimas gimdymo metu. Kreipkitės į akušerę, jeigu abejojate, ar žindote taisyklingai.   

Svarbu:

  • Žindykite kūdikį, kai jis pasijaučia alkanas. Tai ženklas pieno liaukoms gaminti daugiau pieno. Taigi mamos pienuko bus tiek, kiek jo reikės kūdikiui.

  • Kiekvieno maitinimo metu leiskite kūdikiui išžįsti visą pieną iš vienos krūties: paskutiniai pieno lašai būna patys riebiausi. Šis kaloringas pienas reikalingas, kad mažylis priaugtų svorio. Jei matote, kad kūdikis dar alkanas, duokite kitą krūtį.

  • Būkite budri – neduokite mažyliui krūties vietoj čiulptuko, nes kūdikis gali nukramtyti spenelį ir jis taps skausmingas. Todėl maitinkite tik tuomet, kai matysite, jog mažylis išalko. Žindymo metu kūdikis turi apžioti ne tik spenelį, bet ir didesnę areolės dalį.

  • Baigdama žindyti, įkiškite savo mažojo piršto galiuką į vako burnytės kamputį. Taip bus pažeistas vakuumas, susidaręs žindymo metu, mažylis pravers burnytę ir, nepažeisdama spenelio, baigsite žindyti.