Iš kur gaunami ekologiški migdolai? Kur ir kaip jie auginami?

Jau daug šimtmečių laukiniai migdolų medžiai auga Viduržemio jūros regione. Migdolai, iš kurių spaudžiamas aliejus HiPP odos priežiūros priemonėms, yra iš Ispanijos. Migdolų medžiai auga Ispanijos Viduržemio jūros pakrantėje, Alikantės regione "Kosta Blankoje", kur jiems labai tinka klimatas. Migdolų medžiai auginami ekologiniuose ūkiuose (pagal ES ekologinio ūkininkavimo reglamentą 834/2007/ES).

Kaip ekologiškas migdolų aliejus yra pagaminamas?

Mūsų ekologiškas migdolų aliejus gaminamas iš gerai sunokusių, saldžių "Pinchados" migdolų. Migdolų derlius Ispanijoje renkamas rugpjūčio mėnesį ir po to jie gabenami į Vokietiją. Atrinkti aukščiausios kokybės riešutai yra šaltai spaudžiami mechaniniu būdu, o gautas aliejus filtruojamas, kad būtų pašalinti nepageidaujami baltymai. Šis gryninimo procesas užtikrina nuolatinę, aukštą produktų kokybę ir saugumą.

Kodėl ekologiškas migdolų aliejus labai vertinamas?

Migdolų aliejus yra vienas labiausiai vertinamų ir brangiausių odos priežiūros aliejų. Migdoluose yra 50–55 % aliejaus. Migdolų aliejus yra šviesiai geltonos spalvos, skystas, turi charakteringą švelnų aromatą ir skonį. Dėl savo ypatingos sudėties, jis laikomas vienu vertingiausių aliejų, kurie naudojami odos priežiūrai, nes migdolų aliejuje yra daug odai reikalingų mono- ir polinesočiųjų riebalų rūgščių (>90 %), kurios ypač gerai maitina ir apsaugo odą. Be to, jame daug oleino rūgšties (~70 %), linoleno rūgšties (>20 %). γ-linoleno rūgštis turi labai teigiamą poveikį sausai odai. Migdolų aliejuje taip pat yra natūralaus vitamino E (tokoferolis), kuris turi antioksidacinių savybių (naikina laisvuosius radikalus). Jo dėka oda apsaugoma nuo neigiamo išorinės aplinkos poveikio. 

Kodėl kūdikių odos priežiūrai taip tinka ekologiškas migdolų aliejus?

Jau daug šimtmečių migdolų aliejus yra naudojamas kosmetikos gamyboje dėl savo puikių ir naudingų savybių. Jis ypač tinka kūdikių ir vaikų odai, net sausai ir jautriai. Migdolų aliejus reguliuoja riebalų atsargas odoje, yra labai švelnus ir nedirgina odos. Įvertinusios visas gerąsias migdolų aliejaus savybes, Vokietijos akušerės jį rekomenduoja naudoti prižiūrint kūdikių ir mažų vaikų odelę. Migdolų aliejus tinka ir masažo metu, nes jo dėka oda tampa nuostabiai minkšta.