Gauti vitamino D 7 dienas per savaitę

Mažiausiai 7 mėnesius per metus vaikai negauna pakankamai vitamino D

Jūsų vaikas tyrinėja jį supantį pasaulį ir kasdien tampa vis aktyvesnis. Vitaminas D ypač svarbus augančiam mažyliui, kad jis vystytųsi tinkamai, nes šis vitaminas vaidina pagrindinį vaidmenį kaulų metabolizme ir prisideda prie sveikų kaulų formavimosi.

Vis dėlto, tyrimai parodė, kad vaikai ir paaugliai, gyvenantys mūsų klimato zonoje, negauna pakankamai vitamino D.*

Jei tik pakaktų 7 saulės spindulių per metus ...

Vitaminas D yra vienintelis vitaminas, kuris gaminamas odoje. Tačiau norint pradėti gamybos procesą, oda turi gauti pakankamai saulės, o tai nėra taip paprasta, ypač šaltuoju metų laiku. Būtent dėl to profilaktiškai kūdikiams skiriami vitamino D preparatai. Taip pat šis vitaminas išlieka svarbus ir vėlesniuose vaiko vystymosi etapuose.

Net 7 kiaušinių per dieną nepakanka ...

Gaila, tačiau yra vos keli maisto produktai, kuriuose yra vitamino D, todėl pakankamai sunku užtikrinti, kad vaikas gautų reikiamą kiekį su įprastai vartojamais produktais. HiPP JUNIOR COMBIOTIC® pieno gėrimas papildytas vitaminu D, kad būtų geriausias šio vitamino šaltinis, tinkantis mažam vaikui.

Teoriškai vaikai turėtų suvalgyti:

(be saulės poveikio) 

Kas padeda vystytis kaulams?

Produktų, turinčių daug vitamino D ir kalcio, vartojimas, pvz., špinatų, brokolių, riebios žuvies.

Mankšta ir raumenų masės didinimas, pvz., atliekant vaikų gimnastiką. Tinkama mityba, sportas ir raumenų stiprinimas yra svarbūs elementai, padedantys palaikyti normalią kaulų būklę.

Žaidimai atvirame ore, pvz., gaudynės, "klasės", žaidimai kamuoliu. Laikas, praleistas gryname ore, ne tik suteiks mažyliui gerų emocijų, bet ir padės stiprinti kaulus. Šiltuoju metų laiku nepamirškite pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės.

*Šaltinis: VELS tyrimas, KiGGS tyrimas, GRETA tyrimas