Pirmoji pagalba kūdikiui

Nepamirškite pasiimti “Europos sveikatos draudimo kortelės”. Turėkite ją prie savęs visų atostogų užsienyje metu. Taip pat įsidėkite ir skiepų kortelę.

Nudegimo saulėje rizika

Nudegimas saulėje yra ne tik nemalonus ir skausmingas, bet taip padidėja tikimybė susirgti sunkia odos liga.

Tai yra tiesa, kad “Mūsų oda niekada nepamiršta”.

Rizika susirgti odos vėžinėmis ligomis didėja su kiekvienu pakartotinu nudegimu saulėje, taip pat tai skatina dažnas UV poveikis, ypatingai vaikystėje ir paauglystėje. Viena iš priežasčių yra ta, kad kūdikių ir mažų vaikų saulės pažeistos odos atsistatymo mechanizmai dar nėra gerai išsivystę.

Oda būna pažeista jau prieš tai, kai pasirodo tikri saulės nudegimo įrodymai (raudona oda). 

Todėl mėgaukitės saule tinkamai.

Jeigu vieną dieną nudegtumėte odą saulėje:

Kai yra lengvas nudegimas, naudokite kompresus, suvilgytus šaltu vandeniu, silpna juoda arbata arba pasukas. Palengvinti skausmą gali vėsinantys losjonai ar kremai. Nenaudokite riebalų arba aliejinių kremų! Sunkesniais atvejais (ypatingai, jeigu yra vėmimas, drebulys ir karščiavimas) būtina kreiptis į gydytoją.

Vabzdžių įgėlimai

Ant pažeistos vietos uždėkite svogūno griežinėlį arba vėsinkite vandeniu arba užtepkite priešalerginiu geliu. Jeigu kartais vabzdys įgeltų burnos ar gerklės srityje, vaikui duokite čiulpti ledo kubelį ir kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

Vidurių užkietėjimas

Labai dažnai padeda vos keli šaukšteliai persikų, kriaušių ar abrikosų sulčių. Šie vaisiai gali laisvinti vidurius. Slyvos taip pat gali padėti, kai užkietėja viduriai. Jūs galite rasti šiuos produktus HiPP asortimente po vieną ar vaisių mišinius: HiPP Bio slyvos arba HiPP Bio slyvos su obuoliais. Svarbu, kad kūdikis pakankamai vartotų skysčių. Leiskite gulinčiam kūdkiui laisvai pasispardyti, švelniai pamasažuokite pilvuką. Kreipkitės į gydytoją, jeigu vidurių užkietėjimas tęsiasi toliau.

Pirmos pagalbos vaistinėlė

Tai turėkite atostogų metu: 

  • Termometras ir žvakutės nuo karščiavimo
  • Tirpalas atstatyti skysčius ir elektrolitus kūdikio viduriavimo atveju (ORS 200)
  • Tvarstis, pleistrai
  • Žaizdos dezinfekcijos priemonės, tepalas arba gelis po vabzdžių įgėlimo ir kitas, jei nudegtumėt saulėje
  • Vaistai, kuriuos kūdikis pastoviai vartoja.
  • Pirmo būtinumo vaistinėlė turi būti rankiniame bagaže!