Svorio prieaugis nėštumo laikotarpiu

Daugelis nėščiųjų klausia – kiek svorio nėštumo metu galiu priaugti ir kiek laikomanormalu“? Tačiau bendrų nuostatų nėra, nes kiekvienas nėštumas yra individualus.

Moterys, kurios buvo pakankamai lieknos iki nėštumo, neturėtų nerimauti dėl svorio padidėjimo.  Jei Jūsų KMI (kūno masės indeksas)* prieš pastojant buvo mažiau nei 18,5, rekomenduojama priaugti 12,5-18 kg nėštumo metu, moterims, kurių kūno svoris iki nėštumo buvo normalus (KMI 18,5-24,9), rekomenduojama priaugti 11,5-16 kg, o kurių KMI buvo 25-29,9 – turėtų priaugti kuo mažiau svorio (7-11,5 kg).

Nepersistenkite

Jei tapsite priklausoma nuo svarstyklių, tikrai netapsite laimingesnė. Palikite šį darbą Jus prižiūrinčiam medikui – kaskart apžiūros metu  jis turėtų Jus pasverti ir įvertinti kūno svorį. Per pirmuosius nėštumo mėnesius kilokalorijų poreikis nepadidėja, tačiau svarbių vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikiai išauga jau nėštumo pradžioje. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad jau nuo pat pradžių nėščiosios mityba būtų sveika ir subalansuota. Apie ketvirtą nėštumo mėnesį kalorijų poreikis tampa didesnis maždaug apie 250 kcal per dieną. Daugiau informacijos apie papildomus maisto medžiagų poreikius nėštumo laikotarpiu.

Nemažai moterų pirmuosius tris nėštumo mėnesius vargina pykinimas bei rytinis vėmimas, todėl svorio prieaugio problema nėra tokia reikšminga. Kai kurioms moterims net sumažėja kūno svoris.

Antro ir trečio trimestro metu per savaitę turėtumėt priaugti 300-500 g (tai priklauso nuo svorio prieš nėštumą). Nėštumo pabaigoje, sumažėjus nėščiosios judėjimo galimybėms, gaunamos energijos poreikiai gali sumažėti. Tačiau faktiškai gaunamų kalorijų kiekis gali svyruoti atsižvelgiant į individualius poreikius.

Apie dietas nėštumo laikotarpiu net nediskutuojama!

Antsvoris prieš nėštumą nereiškia, kad dabar Jūs turite pradėti mesti svorį, nes dėl to Jūsų kūdikis gali nepakankamai gauti reikiamų maisto medžiagų. Be minėtų priežasčių, laikantis dietos – panašiai kaip ir rūkant – į kraujotaką išsiskiria daug toksinų, o tokiu keliu jie patenka ir į dar negimusio vaikučio organizmą.

*KMI=svoris kg (pvz. 60)/ūgis2 m (pvz. 1,70x1,70)=60/2,89=20,8

 Optimalus svorio indeksas yra 18,5–24,9 kg/m².