Sauskelnių keitimas keliaujant: geriausi patarimai

Nesvarbu ar einate į parduotuves, ar susitinkate su draugais kavos ar esate eismo spūstyje - jūsų kūdikiui reguliariai reikės keisti sauskelnes. Priklausomai nuo to, kur esate, kartais tai gali būti tikras iššūkis.

Mes jums patarsime, į ką reikia atsižvelgti keičiant kūdikio sauskelnes kelyje, ir kokias priemones turėti kūdikio krepšyje. Tai palengvins sauskelnių keitimą, nesvarbu, kur bebūtumėte.

Kūdikio krepšio susidėjimas – kas svarbu keičiant sauskelnes keliaujant

Išmaniai sudėtas krepšys  - jau pusė darbo. Ypač tai svarbu reikės keisti sausklenes. Atminkite, kad ne visada rasite patogią vietą , kaip tai būtų vystymo kambaryje, sauskelnių keitimui. Jei su kūdikėliu vaikštote parke, suoliukas gali tapti vystomo stalu.

 

Jei vairuojate automobilį, sauskelnes galėsite pakeisti ant galimės sėdynės. 

Ką reikia pasiimti į kūdikio krepšį?

Prieš išeidami iš namų visuomet pasitikrinkite  ar kūdikio krepšyje yra viskas ko jums gali prireikti.

Ypač tai svarbu, jei planuojate lauke būti net kelias valandas. Tuomet įsitikinkite, kad turite pakankamai švarių sauskelnių. 

Ką būtina turėti kūdikio krepšyje:

 • vystymo kilimėlis
 • 2- 3 sauskelnės + maišelis panaudotoms sauskelnėms
 • kremą nuo iššutimų, drėgnas servetėles, sausas servetėles, rankų dezinfekavimo priemones. 
 • švarių drabužių komplektą
 • seilinuką
 • maisto bei gėrimo

 

Sąrašas, ką būtina turėti kūdikio krepšyje (PDF)

Prieš išeidami iš namų patogiai susidėkite kūdikio krepšį

Geriausias kūdikio krepšys nebus patogus ir naudingas, jei jame greitai nerasite to, ko jums skubiai prireikia.

 

Kad taip nenutiktų, rekomenduojama rinktis tokį kūdikio krepšį, kuris turi kelis skyrius. Tuomet, viename skyriuje galite laikyti švarias sauskelnes ir kūdikio drabuželius. Kitame skyriuje galite laikyti panaudotus drabužėlius ar panaudotas sauskelnes (jei negalite jų iškart išmesti). Atskiruose skyriuose patogu laikyti odos priežiūros priemones ar maistą. Svarbu, kad kūdikio krepšyje reikalingi daiktai būtų sudėti taip, kad jų prireikus, Jūs juos geritai surastumėte.

Ko iš vystymo krepšio pirmiausia prireikia?

Pirmas daiktas, kurio Jums priereikia keičiant sauskelnes yra vystymo kilimėlis. Todėl yura patogu, kai jis guli krepšio viršuje. Tuomet jums priereiks drėgnų servetėlių, sausų servetėlių ir galiausiai švarių kūdikio rūbelių. Susidėkite kūdikio krepšį tokia tvarka, kokia būtų jums patogi – taip sauskelnių keitimas vyks daug greičiau.

Kaip išsirinkti geriausią kūdikio krepšį?

Nesvarbu ką pasirinkisite: įprastą kuprinę, rankinę ar specialų kūdkio krepšį – spręsti Jums. Vien dėl praktinių priežasčių rekomenduojama naudoti specialų kūdikio krepšį, nes yra sukurtas pagal tėvų poreikius.

Šiuolaikiniai kūdikių krepšiai paprastai turi:

 • Neperšlampamą kūdikio vystymo kilimėlį
 • Kelis atskirus skyrius
 • Vidines kišenėles
 • Šlapių servetėlių laikiklius
 • Juosteles buteliukams pritvirtinti
 • Mažus vidines ir išorines kišenėles, nedideliems daiktams.

Šios funkcijos palengvina labai sauskelnių keitimą. Tačiau ir paprasta kuprinė jums būti naudojama kaip kūdkio krepšys.

Kokio dydžio turi būti kūdkio krepšys?

Kokio dydžio kūdikio krepšys turi būti priklauso nuo įvairių veiksnių. Prieš perkant kūdikio krepšį užduokite sau šiuos klausimus:

1. Ar kūdikio krepšys reikalingas vienam vaikui, ar keliems?

Jei Jūs rūpinatės tik vienu kūdikiu, greičiausiai jums užteks nedidelio kūdikio krepšio. Jei turite dvynius, ar kelis mažus vaikus, rekomenduojama rinktis didesnio dydžio krepšį. Kaip alternatyva, galima turiėti kelis mažesnio dyžio krepšius. Tačiau dažnai tai logistiškai nėra patogus sprendimas.

2. Kiek ilgai paprastai būnate išvykę?

Jei kasdien einate  trumpam pasivaikšęioti, greičiausiai Jums pakaks turėtti nedidelio dydžio kūdikio krepšio. Jei kelinate keliauti kelioms dienoms, Jums reikės daugiau sauskelnių, maisto ir kitų priemonių. Tokiu atveju, patogiau būna didenis kūdikio krepšys.

3. Ką noriu nešioti kūdikio krepšyje?

Jei be kūdikio priemonių norite turėti ir kitus papildomus daiktus, pvz. savo persirengimo drabužius ar žindymo įklotus bei mažylio žaislus, Jums reikės didesnio kūdikio krepšio.

Ką reikia žinoti renkantis kūdikio krepšį?

Kuo didesnis kūdikio krepšys, tuo jis turi būti erdvesnis ir praktiškenis, kad galėtumėte patogiai susidėti visas reikalingas priemones.

Tam, kad pasiimtumėte visas reikalingas priemones, galite pasinaudoti paruoštu rekomenduojamu sąrašu, ką reikia turėti kūdikio krepšyje (PDF).

Patarimai: lengvas sauskelnių keitimas kelyje

Dabar jau žinote, kad geras kūdikio krepšio pasirinkimas yra jau pusė darbo. Kitu atveju, sauskelnių keitimas viešoje vietoje stipriai priklauso nuo aplinkybių bei jūsų pačių kūrybiškomo. Greičiausiai savo išvykose ne visuomet pavyks rasti vystomo stalą, tad Jūsų kūrybiškumas visuomet pravers.  Taip pat rekomenduojame atkrepti dėmesį į šiuos dalykus:

Parkuose esantys suoliukai  bei pievos

Jei sauskelnes reikia keisti tuo metu, kai esate parke ar žaidimų aikštelėje, prireikia priimti greitą sprendimą. Jei oras yra pakankamai šiltas, kūdikį galite paguldyti ant pievos arsuoliuko. Kad išvengtumete pavojaus sveiktatai, po kūdikiu padėkite vystymo kilimėlį.

Sauskelnių keitimas vežimėlyje

Dėl labai ribotos vietos, keisti sauskelnes vežymėlyje nėra labai patogu. Taip pat kai kurie kūdikiai vežymėlyje vartosi – tai irgi suteikia nepatogumo. Tačiau, turint kantrybės ir šgijus praktikos, sauskelnes galite išmokti nesunkaii keisti ir vežimylyje.

Viešieji tualetai, su arba be vaikų vystymo kambario

Dauguma viešųjų tualetų turi vaikų vystymo kambarį ir tai yr alabai patogu. Jei vis tik atskiro vystymo kambario nėra, greičiausiai bus įrangtas vystymo stalas ar lenta, tinkama naudoti vystyti kūdikį.

Automobilis

Jei važiuojate automobile, o tuo metu Jūsų kūdikiui prireikia keisti sauskelnes, sustokite automobilių stovėjimo aikštelėje ar kitoje saugioje vietoje.

Dabar galite keisti keisti sauskelnes pasiguldę mažylį ant galinės sėdynės. Didelis privalumas keičiant sauskelnes automobilyje yra tai, kad jei lauke yra vėsu ar šalta, automobilyje bus šilta, tad temperature bus maloni ir Jūsų kūdikiui.

Sauskelnių keitimas ant kėdės

Kėdes galite rasti beveik visur –ir daugelyje parduotuvių, ir restorane, ir drabužių parduotuvėje, ir net odontologijos kabinete. Jei reikia skubiai pakeisti kūdikio sauskelnes, galite pasinaudoti kėde. Patieskite vystymo kilimėlį, atsargiai paguldykite kūdikį ant jo, atitraukite jo dėmesį žaisliuku. Būtinai prilaikykite savo kūdikį, kad jis nenukristų, nes kėdės paviršius yra daug mažesnis nei stalo.

Būtų puiku, jei aplinkui esančių žmonių atsiklaustumėte ar jie neprieštarauja, jei Jūs šalia jų pervystyse savo kūdikį. Yra žmonių, kuriems sauskelnių keitimas šalimais labai nepatinka.

Kur reiktų dėti panaudotas sauskelnes?

Geriausia būtų su savimi turėti mažų šiukšlių arba specialių maišelių panaudotoms sauskelnėms įdėti.  Keičiant sauskelnes ne visuomet šalia yra šiukšlių dėžė, todėl panaudotas sauskelnės su maišeliu gali tekti pasiimt į namus. Panaudotas sauskelnes supakavus į hermetišką maišelį, išvengsite nešvarumų bei nemalonių kvapų, kurie gali erzinti tiek Jus, tiek aplinkinius. Jei esate parke, žaidimų aikštelėje ar parduotuvėje, turėtumėte lengvai rasti šiukšlių dėžę. 

Sauskelnių keitimas kelyje: svarbiausi patarimai

 • Jei sauskelnes kūdikiui keičiate viešoje vietoje, naudokite vystymo kilimėlį. Tai padės išvengti ant paviršių esančių mikrobų.
 • Prieš ir po sauskelnių keitimo, dezinfekuokite paviršių, ant kurio guldėte kūdikį.
 • Reguliariai patikrinkite, ar su savimi turite visas reikalingas priemones sauskelnių keitimui.
 • Sauskelnių krepšyje turėkite ne tik švarių sauskelnių ir ir maisto, bet ir komplektą švarių kūdikio rūbelių.
 • Būkite diskretiškas, jei sauskelnes kūdikiui reikia keisti šalia aplinkinių žmonių. Taip išvengsite spoksojimo ar nemalonių kalbų.
 • Sauskelnes keiskite tik šiltoje vietoje ar patalpoje.
 • Panaudotas saukelnes dėkite į maišelį, dar pries išmetant jas į šiukšlių dėžę.
 • Į sauskelnių keitimą žiūrėkite kūrybiškai. Užtenka nedidelės praktikos, įdomos žasiliuko kūdikio dėmesiui nukreipti, ir sauskelnių keitimas gali tapti itin paprastas ir lengvas, kad irk u bebūtumėte.