Mityba prieš miegą

Ramus kūdikio miegas per naktį yra svarbus jo augimui ir vystymuisi.

Mieli ritualai ir rami aplinka prieš miegą, sotus ir lengvai virškinamas maistas, kuris neapsunkina skrandžio veiklos, yra svarbūs veiksniai, kad vaikas lengvai užmigtų ir išmiegotų visą naktį. Vakare kūdikiui paruoškite košę, kurioje nepridėta cukrų.  

Pagal Vaikų mitybos tyrimų instituto rekomendacijas kūdikių tarp 4-6 mėnesio mityba žingsnis po žingsnio turėtų būti papildyta tirštu maistu. Daugelis tėvelių klausia, kas galėtų turėti įtakos, kad kūdikis geriau miegotų?     

Koks galėtų būti kūdikio maistas, kad būtų ir sotus, ir neapsunkintų jo miego?

Vakare geriausia paruošti kūdikiui pienišką grūdų košę, kurią vaikas jau įpratęs valgyti. Pienas yra ypač maistingas, jame yra daug baltymų. Grūdų dribsniai aprūpina energija. Maistingi grūdų dribsniai aprūpins organizmą energija ilgesnį laiką. Todėl paprastai kūdikiai miega ilgiau, nes jų neišbudina aštrus alkio jausmas.

Bene geriausias būdas pabaigti dieną ir pradėti ramią naktį:

Atkreipkite dėmesį į kūdikio “rodomus” ženklus. Vakarą su kūdikiu praleiskite ramiai. Jis neturėtų būti taip pavargęs, kad valgydamas užmigtų. Taigi sočiai pavalgęs kūdikis ramiai miegos visą naktį. 

Pieniškos "Labos nakties" grūdinės košės prieš miegą

Prieš miegą kūdikiui galite paruošti ekologiškos pieniškos košės “Labos nakties”, kurią tereikia sumaišyti su vandeniu. Šios košės yra su ekologišku tolesnio maitinimo pieno mišiniu, grūdų dribsniais, be papildomai pridėtų cukrų. 

Labai svarbu: nepamirškite prieš miegą išvalyti kūdikio dantukus.