Kūdikio mitybos planas: nuo 6 mėnesio amžiaus*

Motinos pienu rekomenduojama maitinti kuo ilgiau.

* Papildomi maisto produktai į kūdikio mitybą turi būti įvedami palaipsniui ne anksčiau nei kūdikiui sueina 4 mėnesiai, bet ne vėliau, nei sulaukia 6 mėnesių amžiaus.

Iki šiol Jūsų kūdikis buvo maitinamas tik mamos pienu ar pieno mišiniu?

Jeigu taip, tai papildomą maitinimą pradėkite duoti, kaip aprašyta 4-6 mėnesių kūdikio mitybos plane. Šio amžiaus kūdikiams tinkamiausi papildomo maitinimo produktai paženklinti “nuo 4 mėnesių”.

Papildomą kūdikio maitinimą pradėjote nuo 4-6 mėnesių?

Jeigu Jūsų kūdikis vieną dienos maitinimą jau valgo šaukšteliu, tai jo meniu galite padaryti įvairesnį vakarienei pradėdami duoti pienišką grūdų košę. Tai jau bus antras kūdikio patiekalas iš papildomo maitinimo raciono. Grūdų košelė su vaisiais rekomenduojama kūdikiui duoti po pietų. Tai jau bus trečias Jūsų mažylio patiekalas.

Pusryčiai ir priešpiečiai: mamos pienas arba tolesnio maitinimo pieno mišinys HiPP 2.

Pietūs: pietų metu kūdikiui galite pasiūlyti patiekalą iš daržovių su mėsa. HiPP asortimente yra įvairių patiekalų, taigi Jūsų vaikas galės susipažinti su labai įvairiais skoniais. Kūdikių nuo 8 mėnesių amžiaus patiekalai palyginus su patiekalais, kurie skirti mažesniems kūdikiams (nuo 4 mėn.), yra grubesnės konsistencijos, tai yra su mažais maisto gabaliukais, kurie leidžia kūdikiui mokytis kramtyti.

Desertui rekomenduojame kelis šaukštelius vaisių tyrelės, kurioje gausu vitamino C. Vitaminas C padeda geriau įsisavinti geležį iš mėsos.  

Pavakariai: mamos pienas arba pieno mišinys. Papildomai galite pasiūlyti kelis šaukštelius HiPP Vaisių tyrelės su grūdais.

Vakarienė: pieniška grūdų košė – tai jau bus antras pagrindinis Jūsų mažylio papildomo maitinimo patiekalas, kuris pakeis maitinimą pienuku. HiPP pieniškos grūdų košės “Labos nakties”, kuriose nepridėta cukrų, yra puikus maistas vakarienės metu. Kūdikiui galite pasiūlyti arba jau paruoštą vartoti “Labos nakties” košelę arba “Labos nakties” košę paruoškite pati sumaišydama su vandeniu.

Keli gurkšneliai vandens arba nesaldintos arbatėlės numalšins kūdikio troškulį. Atsigerti kūdikiui duokite, kai maitinimą pienuku pilnai pakeisite tirštu maistu. Nenaudokite žinduko vietoje čiulptuko – tai skirta tik gėrimui. 

HiPP maisto produktų grupes atpažinsite pagal etikečių laukelio, kuriame nurodytas maitinimo amžius, spalvą: