Pieno mišiniai

Kūdikiui augant, kada reikėtų keisti pradinio maitinimo pieno mišinį į tolesnio maitinimo pieno mišinį? Nuo kokio amžiaus vaikas gali gerti karvės pieną?

Keitimas vieno mišinio į kitą yra galimas, bet nebūtinas. Labai svarbu, kad Jūsų vaikas būtų laimingas ir sotus valgydamas Jūsų parinktą pieno mišinį. Taip pat Jūs turite laikytis tam tikrų rekomendacijų atsižvelgiant į Jūsų kūdikio amžių ir mitybą.

Keičiant vieną pieno mišinį kitu, iš pradžių duokite vieną maitinimą naujo pieno mišinio ir palaipsniui kiekvieną dieną didinkite maitinimų skaičių naujuoju pieno mišiniu. Taip kūdikio virškinimo sistema palaipsniui pripras prie naujo mišinio. Ir Jūs galėsite stebėti, ar kūdikis jį gerai toleruoja. Negalima viename maitinimo buteliuke sumaišyti du skirtingus pieno mišinius.

Per pirmuosius gyvenimo metus karvės pienas gali būti duodamas tik nedideliais kiekiais kaip papildomo maisto produktų sudedamoji dalis (pvz., ruošiant grūdų košes, galima įpilti pieno, skiesto vandeniu), bet ne kaip pagrindinis maitinimas iš buteliuko.

Vyresniems vaikams specialistai rekomenduoja vartoti pieno gėrimą, kurį galite pilti į dribsnius pusryčių metu arba duoti atsigerti kaip gėrimą iš puodelio. Pieno gėrimas suteiks Jūsų vaikui svarbių vitaminų ir mineralinių medžiagų, be to, jame yra tinkamas tokio amžiaus vaikams baltymų kiekis.

 

Kada galima HA mišinukus keisti į įprastinius pieno mišinius?

Alergijos prevencija pirmąjį pusmetį yra labai svarbi, todėl laikykitės rekomenduojamo mitybos plano.

Kūdikiai, kurie turi alergijos riziką, pirmuosius 6 mėnesius turi būti maitinami motinos pienu. Jeigu mama negali žindyti kūdikio, reikėtų pasitarti su gydytoju dėl specialaus mišinio (HA) vartojimo.

Atkreipkite dėmesį, kad alergijos prevencijos priemonės praranda veiksmingumą, kai pradedate duoti įprastą pieno mišinį arba specialios paskirties nehidrolizuotą pieno mišinį (pvz., Anti-Reflux). Kai kūdikiui sueina 6 mėnesiai, turėtumėte pasitarti su kūdikį prižiūrinčiu gydytoju, ar ir toliau reikia laikytis alergijos prevencijos dietos.

Pradedant papildomą maitinimą Jūs galite parinkti tokius HiPP produktus, kurių sudėtyje yra viena sudėtinė dalis, o vėliau produktus, kuriuose yra nedaug sudėtinių dalių. Tokiu būdu nesunkiai galėsite nustatyti, ar vaikas gerai toleruoja vieną ar kitą produktą.

 

Kiek laiko galima duoti pieno mišinį?

Pradiniai pieno mišiniai tinka kūdikiams nuo 0 iki 6 mėnesių, o tolesnio maitinimo pieno mišiniai (pvz.: HiPP 2) - nuo 6 mėnesių.

Tolesnio maitinimo pieno mišiniuose yra daugiau geležies nei pradinio maitinimo pieno mišiniuose, tai užtikrina pakankamą geležies kiekį kūdikių maiste.

Nėra aiškios ribos, kada baigti kūdikiui duoti pradinio maitinimo pieno mišinio. Pradinio maitinimo ir tolesnio maitinimo pieno mišinius vaikui galima duoti tol, kol yra poreikis.

 

Maitinant kūdikį pieno mišiniu jo pakanka maždaug iki 4-6 mėnesių. Po to žingsnis po žingsnio įvedamas papildomas maitinimas.

Pienas yra svarbus ir vyresnių nei vienerių metų vaikų mitybos elementas. Jiems turėtų puikiai tikti HiPP pieno gėrimas vaikams. Jis atitinka specialius vaiko mitybos poreikius ir puikiai tinka vietoj karvės pieno, pvz.: su sumuštiniu, su dribsniais ar tiesiog atsigerti iš puodelio tarp valgių. Atminkite, kad vaikas vėliausiai antrų metų pradžioje pieną ir kitus skysčius turi gerti iš puodelio. Tokiu būdu vaikas mokomas naujų įgūdžių, atpratinamas nuo čiulptuko, o dantys apsaugomi nuo ėduonies.

Ar turite klausimų?

Skambinkite mums telefonu:

8 800 44800