Žingsnis po žingsnio sėkmingo žindymo link

Mamos pienas – geriausias kūdikio maistas. Taisyklingas žindymas yra taip pat svarbus, kaip ir kvėpavimas gimdymo metu. Kreipkitės į akušerę, jeigu abejojate, ar žindote taisyklingai.   

  • Žindykite kūdikį, kai jis pasijaučia alkanas. Tai ženklas pieno liaukoms gaminti daugiau pieno. Taigi mamos pienuko bus tiek, kiek jo reikės kūdikiui. 
  • Žindykite kūdikį ramioje ir patogioje vietoje.
  • Kūdikio galvytę laikykite rankos linkyje, o nugarytė bus atremta į dilbį. Prilaikykite mažylio užpakaliuką. Laisvąja ranka suimkite krūtį nykščiu virš areolės, o likusiais pirštais – žemiau. Priglauskite kūdikį prie krūties. Atkreipkite dėmesį, ar jis laisvai kvėpuoja per nosį.
  • Labai svarbu teisingai kūdikį pridėti prie krūties: speneliu švelniai palieskite kūdikio lūpas iki jis atvers burnytę. Kūdikis turėtų apimti didžiąją areolės dalį.    Įsitikinkite, kad Jūsų kūdikis ne tik čiulpia spenelį, nes tai gali pažeisti krūtį.
  • Kiekvieno maitinimo metu reikėtų kūdikį žindyti iš abiejų krūtų. Pirmiausia leiskite kūdikiui žįsti vieną krūtį: kuo daugiau kūdikis suvalgys pienuko iš jos, tuo didės pieno riebumas. Toks kaloringas pienukas yra ne tik riebalų rūgščių šaltinis, bet ir sotesnis kūdikio maistas. Po to pažindykite kūdikį iš kitos krūties iki jis pats baigs žįsti. Pradėkite kūdikį maitinti krūtimi, kuria baigėte paskutinį maitinimą.
  • Baigdama žindyti, atsargiai įkiškite savo mažojo piršto galiuką į vaiko burnytės kamputį. Tokiu būdu bus pažeistas vakuumas ir vaikas automatiškai pravers savo burnytę. 
  • Nepraraskite pasitikėjimo, jeigu ne viskas pavyks iš pirmo karto. Jūs ir Jūsų kūdikis easte unikalūs ir sudarote puikią, komandą, kuri žingsnis po žingsnio sėkmingai eina link tikslo.