Kiek laiko kūdikis turėtų miegoti?

Kiekvienas kūdikis turi savo miego režimą. Dažnai per pirmas gyvenimo savaites naujagimiams susimaišo dienos ir nakties ritmas. 

Jūs galite padėti vaikui adaptuotis aplinkoje, jam vystytis, tačiau tai jis darys savo tempu. Kai kurie kūdikiai turi labai stiprų natūralų ritmą ir jie gana greitai pradeda miegoti naktį, o kai kurie kūdikiai dar daugelį mėnesių skirtingu paros metu gali pajausti alkį ar nuovargį.  Todėl pastariesiems ypatingai reikia tėvelių pagalbos, kad jie pajaustų režimo reguliarumą ir pratintųsi prie dienos ritmo, kuris priimtinas visai šeimai. 

Kūdikio gyvenime labai svarbų vaidmenį atlieka pastovi, nusistovėjusi dienotvarkė, įskaitant mitybą, miegą, pasivaikščiojimus ar kitą veiklą. Tokie ritualai, kaip maudymas, valgymas, pasakos ar lopšinės prieš miegą gali kūdikį nuraminti. Jūs taip pat nepamirškite poilsio, gerai subalansuotos mitybos ir vartoti pakankamai skysčių.  

Pirmos kūdikio gyvenimo savaitės

Pirmas savaites atrodys, kad kūdikis miega visą dieną. Iš tiesų, naujagimiai miega apie 18 val. per parą, per trumpus periodus (apie 4val.)  pavalgo, jiems pakeičiamos sauskelnės, panešiojami ir pamyluojmi.

Pirmieji kūdikio 4-6 gyvenimo mėnesiai

Per pirmus 4-6 mėnesius kūdikis išmoksta atskirti dieną ir naktį. Šio ritmo pojūtis nėra įgimtas. Biologinis laikrodis “pradeda veikti” tik po gimimo ir priklauso nuo šeimos kasdienybės. Laikui bėgant, dažni ir trumpi miego laikotarpiai tampa vis ilgesni. Taip pat ilgėja ir kūdikio būdravimo laikas.  

Nuo 6 iki 12 mėnesių

Nuo 6 iki 12 mėnesių kūdikiai nakties metu vidutiniškai miega 11 valandų ir du kartus per dieną apie 1-1,5 val. Miegas dienos metu neturėtų tęstis ilgiau, nes kūdikis gali blogiau miegoti naktį.

Kai kurie tėveliai jaučiasi nemaloniai, kai reikia kūdikį žadinti iš miego. Jeigu kūdikis dienos metu miega neįprastai ilgai, o Jūs norite įskiepyti sveiką dienos ritmą, tai geriau jį švelniai pažadinkite. Dieną pažadintas iš miego vaikas gali būti šiek tiek suirzęs, tačiau tai geriau nei labai aktyvus naktį. Dienos metu užsiimkite su vaiku, skatinkite jo vystymąsi, o ilgiausias aktyvus laikas iki jo naktinio miego turėtų būti apie 4-5 val. Tada jis lengvai ir ramiai užmigs.

Antrieji vaiko gyvenimo metai

Antrais gyvenimo metais vaikui reikia apie 13 val. miego. Jeigu nakties metu jis miega apie 11 val., tai jam dar priklausytų viena dvi valandos pietų miego. Kai kurie vaikai jau nuo 10 mėn. pradeda miegoti apie vieną valandą dienos metu, o kiti – tik nuo 18 mėn.   

Trys metai

Kuo vaikas vyresnis, tuo mažiau miega. Trečiais metais vaikai miega maždaug 12 val. Daugelis vaikų iš viso atsisako įpročio miegoti dieną, tačiau kiti jo laikosi iki pat darželio baigimo.

Bendra informacija

Kiekvienas vaikas yra individualus, todėl jo miego poreikis gali būti skirtingas: vieniems jo reikia daugiau, kitiems – mažiau. Nepergyvenkite, jeigu Jūsų vaikas miega 1- 2 valandom ilgiau ar trumpiau.  

Amžius Kiek laiko per parą vaikas turėtų miegoti pagal savo amžių?
Naujagimis 16 – 20 val.
3 savaičių 16 - 18 val.
6 savaičių 15 - 16 val.
4 mėnesių 9 - 12 val. nakties metu ir 2 kartus dieną (po 2-3val.)
6 mėnesių apie 11-12 valandų nakties metu ir 2 poguliai dienos metu (po 1-1,5val.)