“Draugiškos dantukams” arbatos

Pirmosios kūdikio arbatos turi būti kuo švelnesnės ir nekenkti jų pirmiesiems dantukams.

 

Kodėl  HiPP arbatos maišeliuose “Bio Obuolių pankolių arbata” ir “Bio Vaisinė arbata” nepaženklintos “Laimingo dantuko”  simboliu?

Šios HiPP arbatos yra be cukraus, tačiau jų sudėtyje yra vaisių gabaliukų, kurie natūraliai turi šiek tiek vaisių rūgščių. Todėl jos negali būti ženklinamos šiuo ženklu.

Moksliniais tyrimais įrodyta

HiPP arbatos, kurios paženklintos simboliu “Draugiška dantukams”, buvo moksliškai ištirtos ir įrodyta, kad jos nesukelia dantų ėduonies bei nepažeidžia dantų paviršiaus.

Kokie buvo atliekami tyrimai?

Arbatą gėrė savanoriai, kuriems po 30 minučių buvo matuojamas burnos pH. pH parodo rūgštingumą: kuo pH reikšmė mažesnė, tuo gėrimas yra labiau rūgštinis. Dantų emalį gali sukelti rūgštūs produktai arba cukraus skilimo bakterijos.

Kadangi po HiPP arbatų vartojimo burnos pH nenusileido žemiau 5.7 ribos, joms buvo suteiktas “Laimingo dantuko” simbolis.

HiPP - pirmoji kompanija, kuri pagamino tirpias “Draugiškas dantukams” arbatas. Jos greitai paruošiamos ir mėgiamos mažylių.

HiPP tirpios arbatos

HiPP tirpios arbatos (“Vaisinė raudonoji arbata”, “Vaisių melisų arbata”) yra su izomaltulioze. Šis ingredientas naudojamas vietoje cukraus. Svarbu tai, kad bakterijos neskaido izomaltuliozės burnoje (skirtingai nei cukraus) ir dėl to nesukuriama rūgštinė terpė, kuri gali sukelti dantų ėduonį. Todėl arbatos ženklinamos kaip “Draugiškos dantukams”.

Kas yra izomaltuliozė?
Izomaltuliozė yra natūralus angliavandenis, kuris gaunamas iš cukrinių runkelių. Arbatos su izomaltulioze yra mažiau saldžios už arbatas su cukrumi, lengvai virškinamos ir yra tinkamos kūdikiams ir mažiems vaikams.

Ženklas “Draugiška dantukams”

“Draugiška dantukams” – geras ženklas

Tai kokybės ženklas, suteikiamas tiems maisto produktams ir gėrimams, kurie buvo ištirti ir moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad jie nesukelia dantų ėduonies ir nepažeidžia dantų paviršiaus. Taikomi visame pasaulyje pripažinti tyrimų metodai.

“Laimingo dantuko” simboliu (baltas besišypsantis dantukas po apsauginiu skėčiu) paženklinta HiPP arbata: ekologiška pankolių arbata

Arbatos

Kokia yra simbolio “Laimingas dantukas” kilmė?

Ženklas “Laimingas dantukas” ir kampanija “Draugiškas dantukams” yra glaudžiai susiję. Ši kampanija buvo pradėta 1985 metais, įsteigus pelno nesiekiančią asociaciją, kurios nariai yra gydytojai, stomatologai, mitybos specialistai, žurnalistai, privatūs asmenys ir įmonės. Asociacijos narių tikslas – aiškinti visuomenei, koks yra ryšys tarp sveikų dantų ir mitybos bei informuoti apie “draugišką dantukams” mitybą.

Moksliškai ištirti produktai, kurie ženklinami tarptautiniu “Laimingo dantuko su skėčiu” simboliu vartotojams pateikia naudingą informaciją apie produktus, kuriuose “nėra cukrų”.

Nuo 2011 metų birželio mėn. “Laimingas dantukas” ir jo teiginys “Draugiškas dantukams” buvo teigiamai įvertintas EFSA ( Europos maisto saugos tarnybos). Tai reiškia, kad “Laimingo dantuko” simbolis ir produkto “draugiškumas dantukams” yra oficialiai pripažinti visoje Europoje. 

www.zahnmaennchen.de