Ar Jūsų kūdikis pakankamai geria?

Ar reikia Jūsų kūdikiui papildomai atsigerti priklauso nuo jo amžiaus ir ką jis valgo.

Per pirmus gyvenimo mėnesius, kad kūdikis pavalgytų ir numalšintų troškulį, užtenka mamos pieno arba pieno mišinio. Papildomai skysčių gali prireikti, jeigu vaikas prakaituoja ar netenka daug skysčių (pvz., vaikas karščiuoja, aukšta oro temperatūra, kt.).

Vaikui reikia daugiau skysčių, kai jis pradeda gauti papildomą maitinimą. Kuo daugiau vaikas valgo papildomo maisto, tuo daugiau jam reikia skysčių. Pradžioje Jūsų kūdikis gers labai nedaug, nes skysčių poreikį patenkins gerdamas mamos pieną ar pieno mišinį. Kai vaikas pradės valgyti trečią papildomo maitinimo patiekalą, tai jam jau reikės atsigerti su kiekvienu maitinimu. Antrame jo gyvenimo pusmetyje skysčių poreikis sudarys apie 0,5 litro per dieną (įskaitant mamos pieną ar pieno mišinį).

Kūdikiams yra tinkamas virintas geriamas arba specialus kūdikių vanduo, pvz., HiPP "Kūdikių vanduo". Kiti gėrimai: kūdikių arbatos, vandeniu skiestos sultys (1 dalis sulčių, 2 dalys vandens). Kūdikiui atsigerti galite duoti tarp maitinimų, valgio metu arba po valgio. Tačiau negirdykite vaiko prieš maitinimą, nes tai slopins jo apetitą.

HiPP Gėrimai

Svarbu:

Dažnai iš buteliuko vartojami gėrimai gali sukelti dantų ėduonį. Todėl:

  • nepalikite kūdikiui buteliuko su gėrimu vietoje čiulptuko,
  • buteliuką su gėrimu laikykite patys tol, kol kūdikis geria,
  • nuolat prižiūrėkite dantukus nuo pirmųjų dantukų atsiradimo,
  • mokykite kūdikį gerti iš puodelio, kad iki 8 mėn. jau būtų tai išbandęs.