Ką daryti, kai vargina vidurių užkietėjimas?

Beveik kiekviena besilaukianti moteris turi problemų dėl virškinimo, o taip pat ir vidurių užkietėjimo. Tai kyla dėl įvairių priežasčių. Viena vertus, tai yra hormonų pasekmė, nes jie blokuoja žarnyno raumenų darbą taip, kad jie pradeda judėti lėtai. Kita vertus, gimda plečiasi ir tiesiog stumia žarnyną į šoną. Galiausiai, daugelis nėščių moterų vartoja per mažai skysčių.

Daugelis būsimų mamų vietoje rekomenduojamų 1,5-2 litrų suvartoja vos pusę šio kiekio, o kartais ir dar mažiau. Visada turėkite su savimi mineralinio vandens buteliuką, vaisių ir žolelių arbatos gali pagerinti virškinimą.

Subalansuota mityba gali padėti sutvarkyti virškinimą. Svarbu natūraliai palaikyti žarnyno veiklą. Vienos svarbiausių subalansuotos mitybos sudėtinių dalių - maistinės skaidulos. Jų yra neskaldytų grūdų produktuose, javainiuose, šviežiuose vaisiuose ir daržovėse. Žarnyno turinys taps minkštesnis pakankamai vartojant šių produktų ir skysčių. Papildomai virškinimą galima stimuliuoti vartojant pieno rūgšties bakterijų, kurių yra pieno ir jogurto produktuose.

Lengva fizinė veikla taip pat stimuliuoja žarnyno darbą ir prisideda prie geresnio virškinimo. Jei šios priemonės nepadeda, pasitarkite su gydytoju!