Saugus kūdikio miegas

Retais atvejais miego metu pirmaisiais gyvenimo metais kūdikį gali ištikti staigios kūdikių mirties sindromas. Laimei, veiksminga prevencinė priemonė - teisinga miegojimo aplinka. Paprastos priemonės padeda sumažinti kūdikiui kylantį pavojų iki minimumo. Šios rekomendacijos yra moksliškai patvirtintos ir sėkmingai taikomos praktikoje.

Miegojimas gulint ant nugaros

Kūdikis nuo gimimo turėtų būti migdomas ant nugaros – taip pat dienos metu. Tai iki 50 % sumažina staigios kūdikių mirties sindromo riziką ir yra viena svarbiausių šio sindromo prevencijos priemonių.

Nereikia nerimauti, jeigu galvojate, kad ant nugaros gulintis kūdikis gali užspringti atpiltu maistu. Specialistai teigia, kad ši baimė nėra pagrįsta.

Kai kūdikis yra pabudęs ir budrus, tai galite guldyti ant pilvuko. Tokiu būdu bus labiau aktyvuojami nugaros raumenukai.  

Kūdikio miegmaišis vietoje antklodės

Naudokite tinkamą miegmaišį.

Parinkite teisingą miegmaišio ilgį: iš kūdikio ūgio atimkite galvos aukštį ir pridėkite 10-15 cm. Miegmaišio apykaklė neturi būti platesnė nei galvos apimtis. Taip pat yra specialūs naujagimių miegmaišiai. 

Apsauga nuo perkaitimo

Kūdikiai mėgsta miegoti, kai kambaryje yra vėsiau. Įjunkite šildymą, kai kambario temperatūra yra žemesnė nei 18°C. Vaiko lovelės nelaikykite šalia radiatoriaus ar saulėje. Jeigu kūdikio rankos ir pėdutės yra vėsios, tai visiškai nereiškia, kad jam šalta.

Kūdikio apranga naktį: sauskelnės, smėlinukai, pižama ir miegmaišis. Jeigu kambario temperatūra yra aukštesnė, ypač vasarą, vaiką reikėtų rengti mažiau. Patikrinkite kūdikio odą sprando srityje, jeigu prakaituoja – tai jam yra per šilta. Kūdikiui nereikėtų dėti kepurėlės miego metu, nes būtent per galvos sritį jis netenka papildomos šilumos. Lovelėje nelaikykite nei šildytuvų, nei puslių. 

Rūkymas yra žalingas

Rūkymas šalia kūdikio yra kenksmingas jo sveikatai, o taip pat – staigios kūdikio mirties sindromo rizikos veiksnys. Nerūkykite nėštumo metu bei pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais. Aplinkoje, kurioje auga kūdikis, turi būti nerūkoma, ypač ten, kur jis miega. 

Kūdikio lovelė

Pirmais kūdikio gyvenimo metais jis turėtų miegoti viename kambaryje su Jumis, tačiau savo lovelėje. Kūdikio kvėpavimas susireguliuoja, kai jis girdi Jūsų kvėpavimą.

Lovelė:

  • čiužinys turi būti laidus orui, gana kietas
  • be pagalvėlės
  • be kailių ar pūkuotų žaislų.

Kūdikio žindymas

Kūdikio žindymas sumažina kūdikio mirties sindromo riziką. Jeigu tik įmanoma, žindykite kūdikį 4-6 mėnesius. Tai stiprina kūdikio organizmą ir jo imuninę sistemą.