Papildomo maisto įvedimas

Jūsų kūdikio augimas tarp 5 ir 6 mėnesio yra labai spartus. Todėl kūdikio mityba priklausomai nuo jo vystymosi turi būti papildyta nauju maistu. Mitybos specialistai rekomenduoja papildomą maitinimą pradėti nuo daržovių, bulvių ir palaipsniui įvedant mėsą. Mėsa yra vienas pagrindinių baltymų ir natūralios geležies šaltinių.

Pirma savaitė įvedant papildomą maistą, kai kūdikio amžius yra 4-6mėn.

Pusryčiai Mamos pienas arba pieno mišinys  
Priešpiečiai Mamos pienas arba pieno mišinys  
Pietūs HiPP ekologiškų daržovių tyrelės (pavyzdžiui,"Ankstyvosios morkos", "Pirmieji kūdikio moliūgai"), toliau mamos pienas/pieno mišinys  
Pavakariai Mamos pienas arba pieno mišinys  
Vakarienė Mamos pienas arba pieno mišinys  
Jeigu yra poreikis Kūdikių vanduo, nesaldinta arbata, skiestos sultys  

*Svarbu: mamos pienas – geriausias kūdikio maistas.

Pradėdami kūdikio papildomą maitinimą, pasitarkite su gydytoju.

 • Pradėkite per pietus nuo 4-6 šaukštelių ekologiškos HiPP daržovių tyrelės, pavyzdžiui, "Ekologiška ankstyvųjų morkų tyrelė", Ekologiška tyrelė "Pirmieji kūdikio moliūgai".
 • Vaikas nesijaus sotus nuo kelių šaukštelių daržovių tyrelės, todėl jį dar pamaitinkite mamos pienu arba pieno mišiniu.
 • Kiekvieną dieną didinkite daržovių tyrelės šaukštelių skaičių, tuo tarpu suvalgomo pienuko kiekis atitinkamai mažės.
 • Turėkite kantrybės, jeigu kūdikis nelabai noriai pradeda valgyti daržovių tyrelę. Ramiai kartokite tai kelias dienas.
 • Naudokite nelabai gilų plastikinį šaukštelį su apvaliais kraštais.

Antroji papildomo maitinimo savaitė

 • Prie pirmąją savaitę vartotų daržovių pridėkite bulvę (pvz., HiPP ekologiška tyrelė "Morkos su bulvėmis", Ekologiška tyrelė "Moliūgas su bulvėmis").

Kas toliau?

 • Jei Jūsų kūdikis gerai toleruoja daržoves, prie jų pridėkite mėsytės. Tiks tokie HiPP pietų patiekalai, kaip ekologiška tyrelė "Morkos ir bulvės su ėriuko mėsa” arba ekologiška tyrelė "Švelnios daržovės, bulvės su veršiena”.
 • Patiekalai su mėsa svarbūs, nes mėsa yra pagrindinis geležies šaltinis.
 • Kai kūdikis per pietus suvalgys visą porciją (190 g) tyrelės su mėsa, tai maitinimas pienuku jau bus pilnai pakeistas į vieną maitinimą tirštu maistu.
 • Kaip desertą, kūdikiui galite pasiūlyti kelis šaukštelius HiPP ekologiškų vaisių tyrelės arba vaisių su grūdais košelės. Vitaminas C, kurio yra vaisiuose, leidžia geriau įsisavinti geležį.
 • Sekantis žingsnis – pieniška grūdų košė arba grūdų košė be pieno vakarienės metu. Kūdikiui galima pasiūlyti arba jau paruoštą indeliuose HiPP "Labos nakties" košelę, arba HiPP "Labos nakties" košę, kurią dar reikės paruošti, tai yra dribsniukus sumaišyti su vandeniu.
 • Trečiasis papildomo maitinimo patiekalas pavakarių metu vietoje maitinimo pienu – vaisių ir grūdų košelė (pvz., HiPP ekologiška tyrelė "Vaisiai su grūdais").
 • Jei vyresnis nei 6 mėn. kūdikis nėra maitinamas mamos pienu ir jau valgo vieną daržovių su mėsa patiekalą arba vieną grūdinę košę galite pradinio maitinimo pieno mišinį keisti į tolesnio maitinimo pieno mišinį (ekologiškus HiPP 2 ORGANIC arba HiPP 2 ORGANIC COMBIOTIC® arba HiPP HA 2 COMBIOTIC®)*. Žindomi kūdikiai ir toliau maitinami mamos pienu.

*pasitarkite su gydytoju, jeigu planuojate vaiką, kuriam dar nėra 6 mėnesių, maitinti tolesnio maitinimo pieno mišiniu.

Patarimas: kuo daugiau kūdikis valgo tiršto maisto, tuo svarbiau, kad jis atsigertų. Todėl pasiūlykite vaikui gėrimo, pavyzdžiui, HiPP Kūdikių vandens, HiPP Arbatos arba skiestų su geriamu vandeniu sulčių (1 dalis sulčių su 2 dalimis vandens), bet neverskite jo gerti per prievartą.

Svarbu: nepalikite kūdkiui buteliuko su gėrimu vietoje čiulptuko. Labai nesijaudinkite, jeigu pradžioje kūdikis išgers nedidelį kiekį skysčio. Svarbiausi požymiai, kad skysčių užtenka: kūdikis lengvai tuštinasi, sauskelnės drėgnos ir sunkios (tai yra pakankamai šlapinasi).