Ar turėtų kūdikis valgyti nakties metu?

Kiekvieno kūdikio valgio ir miego poreikiai yra individualūs. Per pirmas savo gyvenimo savaites naujagimis neturi dienos ir nakties pojūčio. Be to, jis nėra pratęs ilgesnį laiką negauti maisto - mamos įsčiose maistu buvo aprūpinamas pastoviai. Todėl reikia pasiruošti mažylio poreikiui valgyti nakties metu pirmas savaites.

Jeigu jaučiate, kad Jums trūksta poilsio nakties metu, tai galite paprašyti artimųjų pagalbos pamaitinti kūdikį (nutrauktą mamos pieną galima laikyti šaldytuve nuo +4°C  iki +6°C  2 dienas). 

Apie trečią gyvenimo mėnesį kūdikiai pradeda ilgiau išbūti nevalgę, todėl naktį išmiega ilgiau. Nuo 6 mėnesių kūdikiai maisto poreikį patenkina dienos metu, todėl paprastai nakties metu maisto jau nebeprašo. 

Pieniškos grūdų košės prieš miegą

Prieš miegą kūdikiui galite paruošti ekologiškos pieniškos košės “Labos nakties”, kurią tereikia sumaišyti su vandeniu. Šios košės yra su ekologišku tolesnio maitinimo pieno mišiniu, grūdų dribsniais, be cukraus. 

HiPP “Labos nakties” košės čia.

Svarbu – subalansuota kūdikio dienos mityba

Ramus kūdikio miegas labai priklauso ne tik nuo vakarienės patiekalo, bet taip pat ir nuo visos jo mitybos per dieną. Jeigu norite, kad kūdikis ramiai miegotų visą naktį, tai būtina užtikrinti jo visavertę mitybą dienos metu. Stenkitės naktinio maisto energinę vertę perkelti į dienos laiką: pietums pasiūlykite daržovių, vėliau prie jų pridėsite mėsos ar žuvies. Pradžioje, įvedant papildomą maitinimą, kol kūdikis dar nesuvalgys visos pietų porcijos, jį reikėtų papildomai primaitinti pienuku. Su laiku pienuko porcija mažės, o vaikutis suvalgys visą pietų patiekalą. 

Kaip atpratinti kūdikį valgyti nakties metu

Valgymas naktį dažnai tampa įpročiu, todėl vaikas gali nenorėti jo atsisakyti. Jeigu jis toliau keliasi naktį, rekomenduojame jam duoti atsigerti arbatos be pridėto cukraus arba virinto vandenuko. Nesiūlykit maisto. Naktinis maitinimas neleidžia išmiegoti visą naktį, be to, po jo būtina išvalyti mažylio dantukus. Priešingu atveju juos gali pažeisti dantų ėduonis. Reikės laiko ir kantrybės, kad atsisakytumėte šio įpročio. Tačiau tai tikrai įgyvendinsite, jeigu link šio tikslo eisite švelniai ir nuosekliai.