Kūdikio kūno kalba

Kol kūdikis pradės kalbėti, praeis nemažai laiko, tačiau jis puikiai gali išreikšti mintis savo kūno kalba. Ką gi parodo mažylio šypsena ar spardymasis kojytėmis?

Lūpos

Besijuokiantis ar besišypsantis kūdikis – neteisingai suprasti šį ženklą turbūt neįmanoma. Kai mažylis šypsosi, jis yra laimingas ir patenkintas. Kūdikiams nereikia ypatingos priežasties, kad jaustųsi laimingi, kai jie šypsosi ar juokiasi, Jums pasako: „Aš jaučiuosi puikiai!”

Jei kūdikis čepsi ar čiulpia pirštą, greičiausiai jis jaučiasi alkanas. Tačiau jei mažylis neseniai buvo pamaitintas ir nerodo kitų ženklų, kad yra alkanas, vadinasi čiulpdamas pirštą kūdikis nori nusiraminti.

Akys

Didelės, išplėstos, apvalios kūdikio akytės gali pasakyti keletą dalykų: tėveliai greitai išmoksta atpažinti, ar išplėstos mažylio akys parodo, kad jis yra nustebęs, dėmesingas, laimingas, ar išsigandęs. Jeigu kūdikio akytės mažos, lengvai primerktos, vadinasi kūdikis nuobodžiauja arba yra pavargęs.

Kūdikis, rodydamas nuostabą, pakelia antakius, o raukšlelės aplink akis ar ant kaktos parodo, kad jis jaučiasi prastai.

Jeigu kūdikio akys praranda spindesį, jis greičiausiai yra mieguistas, pavargęs ir jam reikia šiek tiek tylos bei ramybės.

Rankos ir kojos

Stipriai mosuoti rankytėmis ar spardytis kojytėmis kūdikiai gali dėl daugelio priežasčių. Norėdami teisingai interpretuoti šiuos ženklus, turite stebėti ir kitus mažylio siunčiamus signalus. Kartais jie spardosi norėdami sulaukti daugiau dėmesio ir pažaisti, o jei dar krykštauja bei nuolat šypsosi, parodo, kaip jie džiaugiasi gyvenimu. Tačiau jei pastebite, kad kūdikis besispardydamas atrodo neramus, susirūpinęs, gali būti, jog jam pučia pilvelį ar kamuoja diegliai.  

Suprasti ir teisingai interpretuoti vaiko nuotaikų kaitą tėvams gan sudėtinga, tačiau daugelis mamų ir tėčių, nuolat bendraudami su savo mažyliu, greitai išmoksta skaityti mažylio rodomus ženklus ir į tai atsako atitinkamais veiksmais.