Patarimai, kaip prižiūrėti dantukus

Sveiki dantukai nuo pat pradžių

Laikykitės “draugiškos dantukams” dietos, kurioje yra mažai cukraus ir rūgščių bei prižiūrėkite dantukus. Kuo pirmieji pieniniai dantukai bus sveikesni, tuo bus geriau vėliau išdygusiems, juos pakeitusiems dantukams. Štai kodėl svarbu pradėti laiku prižiūrėti dantukus, tačiau nereikia labai anksti. Mes Jums pateiksime keletą patarimų. Be to, pasitarkite su odontologu. 

HiPP Patarimas 1 – mažų dantukų valymas

Iš karto pradėkite valyti išdygusį pirmąjį dantuką. Pradžioje jį galite valyti drėgnu vatos tamponėliu. Vėliau, kai išdygs daugiau dantukų, juos reikėtų valyti su kūdikio dantų šepetėliu vieną arba du kartus per dieną.

Pirmuosius kelis dantukus galite valyti be dantų pastos, nes vaikas dar nesugebės po valymo išskalauti burnytės ir jos išspjauti. Paklauskite pediatro dėl dantų pastos ir gausite patarimą, kada ją pradėti vartoti ir kokia labiausiai tinkama. 

Taip pat su pediatru pasitarkite dėl fluorido stipresniems dantukams. Pediatras geriausiai žinos, kokios dantų pastos reikia Jūsų kūdikiui. 

HiPP Patarimas 2 – mažųjų dantukų apsauga

Ar žinote, kad dantų ėduonį vaikui galite perduoti? Jeigu nulaižysite kūdikio čiulptuką ar šaukštelį, bakterijos iš Jūsų burnos gali būti perduotos kūdikiui. Todėl čiulptuką geriau nuplaukite ir turėkite sau atskirą šaukštelį.

HiPP Patarimas 3 – vengti pastovaus ilgo gėrimo iš buteliuko

Kiekvienas gėrimas gali sukelti dantų ėduonį, jeigu iš buteliuko jis geriamas dažnai arba pastoviai. Tai liečia net vandenį.

Taigi:

  • Įsitikinkite, kad Jūsų vaikas atsigeria per kartą, tai yra numalšina troškulį. 
  • Neduokite kūdikiui buteliuko su gėrimu vietoje čiulptuko arba kad greičiau užmigtų.
  • Patys laikykite buteliuką tol, kol kūdikis atsigers.
  • Kūdikį nuo 8 mėnesio pradėkite mokyti gerti iš puodelio.

HiPP Patarimas 4 – neužkandžiaukite pastoviai

Nesiūlykite kūdikiui pastoviai ką nors kramsnoti ar gerti. Ypač nakties metu. Maiste esantis cukrus yra mikrobų maistas. Skaidydami cukrų, mikrobai gamina rūgštis, kurios ardo dantų emalį. Vaikui miegant, seilių burnoje išsiskiria nedaug, jis rečiau ryja, dantų paviršiai nepakankamai nuplaunami ir todėl susidarančios rūgštys negali būti efektingai nukenksmintos. Be to, vaikų klampios seilės blogiau neutralizuoja rūgštis, nes jose per pusę mažiau prieš kariesą veikiančių medžiagų. Taip pat mažiau mineralinių medžiagų, kurios patenka į dantį ir atstato pažeidimą.