Koks papildomas maistas tinkamas kūdikiui ir kada pradėti papildomą maitinimą?

Per pirmus kūdikio gyvenimo mėnesius jam visiškai pakanka mamos pieno. Jeigu mama negali žindyti, tai pasitarkite su gydytoju, kokį mišinį galėtumėte jam duoti. Šiandien pagal mokslinių tyrimų duomenis rekomenduojama kūdikių, kurie linkę į alergiją, papildomą maitinimą pradėti lygiai taip pat, kaip ir sveikų kūdikių.

Kūdikio papildomą maitinimą reikėtų pradėti atsižvelgiant į jo vystymąsi, tai yra anksčiausiai nuo 4 mėnesių ir vėliausiai 6 mėnesį. Pasitarkite su gydytoju. Vėlyvas papildomo maisto įvedimas labiau neapsaugo nuo alergijos.

Šiuolaikinis mokslas, parenkant papildomą maistą, neteikia jokių apribojimų kiek tai susiję su alergijos prevencija. Tačiau kūdikiams, kurie turi polinkį į alergiją, rekomenduojama įvesti papildomą maitinimą naudojant “Trijų žingsnių taisyklę”. Ypatingai rekomenduojama pradėti nuo HiPP produktų, kurių  sudėtyje yra mažai ingredientų. Iš šių produktų labai paprasta sudaryti kūdikio meniu pagal “Trijų žingsnių taisyklę”. 

Papildomo maisto įvedimas

Pradėkite nuo paprastos receptūros produktų. Jų sudėtyje yra vienas ar keli ingredientai, pavyzdžiui, “Bio Ankstyvosios morkos”, “Bio Pastarnokas”, “ Bio Pirmieji kūdikio moliūgai”, o toliau vaiko meniu žingsnis po žingsnio plečiamas , tai yra pridedama po vieną naują sudėtinę dalį (žr. Kaip palaipsniui pradedama maitinti papildomu maistu? ). Tokiu būdu Jūs lengvai galėsite nustatyti, kokius produktus kūdikis toleruoja ar netoleruoja.