Bananai iš Kosta Rikos džiunglių

Ekologija ir švara

Kosta Rikos džiunglėse optimaliomis sąlygomis auga tradicinė ypač skani bananų veislė „Gros Michel“. Ši rūšis pasižymi labai turtingu skoniu, optimaliu cukraus kiekiu, tinkančiu kūdikių maistui, ir niekada neaptinkama didžiulėse plantacijose. Vietiniai gyventojai bananus augina džiunglių aukštumose naudodami tradicinius auginimo metodus, taip apsaugodami unikalią džiunglių biologinę įvairovę.

HiPP įmonė pasirašiusi ilgalaikes sutartis su vietiniais gamintojais. Apie 1000 smulkiųjų ūkininkų yra užtikrinti, kad savo užaugintą produkciją tikrai parduos už sąžiningą kainą. HiPP darbuotojas dirba konkrečiame ūkyje, kad prižiūrėtų auginimo procesą ir kad būtų užtikrinta išskirtinė žaliavų kokybė. Per du dešimtmečius tarp šio darbuotojo ir smulkių ūkių savininkų šeimų susiformavo tvirti abipusio pasitikėjimo santykiai. Vokietijos kūdikių maisto gamintojas prisiėmė didelę socialinę atsakomybę už šiuos žmones ir šiuo metu jie gali užsidirbti pragyvenimui, kas praeityje buvo sunkiai įmanoma.

Čia tiesiogiai ar netiesiogiai naudą gauna daugiau nei 10 000 žmonių. Be socialinės gerovės, taip pat yra ir ekologinė nauda:  priešingai nei auginant plantacijas, šiuo atveju bananų augalai auga pakankamai toli vienas nuo kito. Jei vienas augalas yra ligotas ar užkrėstas grybeliais, jis gali būti pašalintas, kad būtų išvengta kenkėjų plitimo. Skirtingai nuo įprastų ūkininkavimo būdų, pesticidai ar kitos cheminės medžiagos čia nėra naudojamos. Taip išsaugoma natūrali žmonių, augalų ir gyvūnų buveinė bei saugoma biologinė įvairovė.