Meniu

Pieno mišiniai

Kūdikiui augant, kada reikėtų keisti, pavyzdžiui, pradinį maitinimo pieno mišinį į tolesnio maitinimo pieno mišinį? Nuo kokio amžiaus vaikas gali gerti karvės pieną?

Keitimas vieno mišinio į kitą yra galimas, bet nebūtinas. Labai svarbu, kad Jūsų vaikas būtų laimingas ir sotus valgydamas Jūsų pasirinktą pieno mišinį. Taip pat Jūs turite laikytis tam tikrų rekomendacijų atsižvelgiant į Jūsų kūdikio amžių ir mitybą.

Keičiant vieną pieno mišinį kitu iš pradžių duokite vieną maitinimą naujo pieno mišinio ir palaipsniui kiekvieną dieną didinkite maitinimų skaičių naujuoju pieno mišiniu. Taip kūdikio virškinimo sistema palaipsniui pripras prie naujo mišinio. Ir Jūs galėsite stebėti, ar kūdikis jį gerai. Negalima viename maitinimo buteliuke sumaišyti du skirtingus pieno mišinius.

Per pirmuosius gyvenimo metus karvės pienas gali būti duodamas tik nedideliais kiekiais kaip valgio priedas, bet ne kaip pagrindinis maitinimas iš buteliuko.

Vyresniems vaikams specialistai rekomenduoja duoti pieno gėrimą: pusryčių metu ant dribsnių arba kaip gėrimą gerti iš puodelio. Jis suteiks Jūsų vaikui svarbių vitaminų ir mineralų. Jame yra tinkamas tokio amžiaus vaikams baltymų kiekis.

 

Kada galima HA mišinukus keisti į įprastinius pieno mišinius?

Alergijos prevencija pirmąjį pusmetį yra labai svarbi, todėl laikykitės rekomenduojamo mitybos plano.

Kūdikiai, kurie turi alergijos riziką, pirmuosius 6 mėnesius turi būti maitinami motinos pienu arba, jeigu mama negali žindyti kūdikio, pasitarkite su gydytoju dėl specialaus mišinio (HA).

Atkreipkite dėmesį, kad alergijos prevencijos priemonės praranda veiksmingumą, kai pradedate duoti įprastą pieno mišinį arba specialios paskirties nehidrolizuotą pieno mišinį (pvz.: AR). Jūs turite pasitarti su kūdikį prižiūrinčiu gydytoju, ar reikėtų laikytis alergijos prevencijos dietos antrame pusmetyje, o gal ir ilgiau. 

Pradedant papildomą maitinimą Jūs galite parinkti tokius HiPP produktus, kurių sudėtyje yra viena sudėtinė dalis, o vėliau produktus, kuriuose yra nedaug sudėtinių dalių. Tokiu būdu nesunkiai galėsite nustatyti, ar vaikas gerai toleruoja vieną ar kitą produktą.

 

Kiek laiko galima duoti pieno mišinį?

Pradiniai pieno mišiniai tinka kūdikiams nuo 0 iki 6 mėnesių, o tolesnio maitinimo pieno mišiniai (pvz.: HiPP 2 ir HiPP 3) atitinkamai tinka kūdikiams nuo 6 ir 12 mėnesių.

Tolesnio maitinimo pieno mišiniuose yra daugiau geležies nei pradinio maitinimo pieno mišiniuose, tai užtikrina pakankamą geležies kiekį kūdikių maiste.

Nėra aiškios ribos, kada baigti kūdikiui duoti pradinio maitinimo pieno mišinio. Pradinio maitinimo ir tolesnio maitinimo pieno mišinius vaikui galima duoti tol kol reikia.

 

Maitinant kūdikį pieno mišiniu jo pakanka maždaug iki 4-6 mėnesių. Po to žingsnis po žingsnio įvedamas papildomas maitinimas.

Pienas yra svarbus ir vyresnių nei vienerių metų vaikų mitybos elementas. Jiems turėtų puikiai tikti HiPP pieno gėrimas vaikams. Jis atitinka specialius vaiko mitybos poreikius ir puikiai tinka vietoj karvės pieno, pvz.: su sumuštiniu, su dribsniais ar tiesiog atsigerti iš puodelio tarp valgių. Atminkite, kad vaikas vėliausiai antrų metų pradžioje pieną ir kitus skysčius turi gerti iš puodelio. Tokiu būdu vaikas mokomas naujų įgūdžių, atpratinamas nuo čiulptuko, o dantys apsaugomi nuo ėduonies.

Ar turite klausimų?

Skambinkite mums telefonu:

8 800 44800