Meniu

Kūdikio oda

Kuo ypatinga kūdikių oda?

Kūdikių oda yra daug plonesnė nei suaugusiųjų, o viršutinis odos sluoksnis yra lengviau pažeidžiamas. Kūdikio apsauginės odos savybės dar nėra gerai išsivysčiusios, todėl oda jautriai reaguoja į neigiamus aplinkos veiksnius.

Natūrali apsauginė rūgščioji kūdikių odos plėvelė susiformuoja tik po kelių savaičių,  net ir vyresniems vaikams ją pažeidus, ji atsistato tik  po kelių savaičių - daug lėčiau nei suaugusiųjų.  Ji atlieka svarbią funkciją: saugo nuo bakterijų ir ligų sukėlėjų. 

Viršutiniame kūdikių odos sluoksnyje yra daugiau drėgmės, nei suaugusiųjų odoje, tačiau riebalų gamina mažiau. Tai reiškia, kad kūdikių ir vaikų oda yra padengta labai plonu, vandens–riebalų sluoksniu ir gali greitai išsausėti. Apsauga nuo šalčio ir pažeidimų taip pat nėra pakankama.

Kodėl reikėtų naudoti kūdikių odos priežiūros priemones?

Po daugelio mėnesių praleistų mamos įsčiose, kūdikio oda turi greitai prisitaikyti prie oro ir išorinės aplinkos poveikio.

Ilgą laiką buvo manoma, kad geriau nenaudoti prausimo priemonių kūdikio odai prižiūrėti. Šiandien mes jau žinome, kad prausiant vien vandeniu, kūdikio oda sausėja. Kadangi kūdikio oda yra labai jautri, jos priežiūrai netinka naudoti suaugusiųjų odos priežiūros priemonių.  

Todėl HiPP sukūrė specialią kūdikių odos priežiūros liniją  HiPP Babysanft. Šios linijos produktuose nėra nepageidaujamų sudedamųjų dalių ir ji pagaminta atsižvelgiant į specialius jautrios kūdikių odos poreikius.