Meniu

Iš kur gaunami ekologiški migdolai? Kur ir kaip jie auginami?

Jau daug šimtmečių laukiniai migdolų medžiai auga Viduržemio jūros regione. Migdolai, iš kurių spaudžiamas aliejus HiPP odos priežiūros priemonėms, yra iš Ispanijos. Migdolų medžiai auga Ispanijos Viduržemio jūros pakrantėje, Alikantės regione "Kosta Blankoje", kur jiems labai tinka klimatas. Migdolų medžiai auginami ekologiniuose ūkiuose (pagal ES ekologinio ūkininkavimo reglamentą 834/2007/ES).

Kaip ekologiškas migdolų aliejus yra pagaminamas?

Mūsų ekologiškas migdolų aliejus gaminamas iš gerai sunokusių, saldžių "Pinchados" migdolų. Migdolų derlius Ispanijoje renkamas rugpjūčio mėnesį ir po to jie gabenami į Vokietiją. Atrinkti aukščiausios kokybės riešutai yra šaltai spaudžiami mechaniniu būdu, o gautas aliejus filtruojamas, kad būtų pašalinti nepageidaujami baltymai. Šis gryninimo procesas užtikrina nuolatinę, aukštą produktų kokybę ir saugumą.

Kodėl ekologiškas migdolų aliejus yra tokios aukštos kokybės?

Migdolų aliejus yra vienas iš labiausiai vertinamų ir brangiausių odos priežiūros aliejų. Migdoluose yra  50–55 % aliejaus. Migdolų aliejus yra šviesiai geltonos spalvos, skystas, turi charakteringą švelnų aromatą ir skonį. Dėl savo ypatingos sudėties, migdolų aliejus yra vienas iš vertingiausių aliejų, kurie naudojami odos priežiūrai, nes: migdolų aliejuje  yra  daug odai reikalingų mono- ir polinesočiųjų riebalų rūgščių (>90 %), jos ypač gerai maitina ir apsaugo odą. Jame yra daug oleino rūgšties (~ 70 %), taip pat linoleno rūgšties (>20 %). γ-linoleno rūgštis turi labai teigiamą poveikį sausai odai. Migdolų aliejuje taip pat yra natūralaus vitamino E (tokoferolis), kuris turi antioksidantinių savybių (naikina laisvuosius radikalus). Jo dėka oda apsaugoma nuo neigiamo išorės aplinkos poveikio. 

Kodėl kūdikių odos priežiūrai taip gerai tinka ekologiškas migdolų aliejus?

Jau daug šimtmečių migdolų aliejus yra naudojamas kosmetikos gamyboje dėl savo puikių ir naudingų savybių. Jis labai gerai tinka kūdikių ir vaikų odai, ypač sausai ir jautriai odai, tap pat jis reguliuoja riebalų atsargas odoje. Migdolų aliejus yra labai švelnus ir nedirgina odos. Įvertinusios gerąsias visas migdolų aliejaus savybes, Vokietijos akušerės jį rekomenduoja prižiūrint mažų kūdikių ir vaikų odelę. Migdolų aliejus tinka ir masažo metu, nes jo dėka oda tampa nuostabiai minkšta.