Meniu

Dr. Hansas Miuleris (Hans Müller): ekologinio ūkininkavimo įkvėpėjas

Dr. Hansas Miuleris (Dr. Hans Müller) gimė Berno kantone 1892 metais. Ten jis užaugo tarp šešių brolių ir seserų Emmentalerio slėnio ūkyje. Iki 1930-ųjų metų pradžios H. Miuleris dirbo mokytoju. Jis matė, su kokiais sunkiais išmėginimais ir socialinėmis problemomis susiduria ūkininkų šeimos, todėl nusprendė eiti politiko keliu.

Per savo politinę veiklą, kurios metu 19 metų praleido Nacionalinėje Asamblėjoje, dr. Hansas Miuleris suprato, kad politiniu lygiu neįmanoma išspręsti pagrindinių kaimo egzistavimo klausimų ir tik patys ūkininkai gali padėti patys sau.

Kartu su žmona dr. Marija Miuler (Dr. Marie Müller) ir gydytoju, bakteriologu ir mokslininku dirvožemio srityje dr. Hansu Peteriu Rašu (Dr. Hans Peter Rusch) sukūrė organinio-biologinio auginimo metodą. 

Dr. Hansas Miuleris, dirbdamas tokioje darnioje komandoje, kaimo praktikoje ėmėsi įgyvendinti mokslines naujoves, kurias išbandė jo žmona, o taip pat taikyti bakteriologinių tyrimų rezultatus, kuriuos atskleidė dr. Rašas. 

Šis naujas metodas suteikė teigiamą poveikį Šveicarijos žemės ūkiui ir už jos ribų. Organinis-biologinis ūkinikavimas, kuris panašus į bio-dinaminį ūkininkavimo metodą, sukurtą Šveicarijoje Rudolfo Steinerio (Rudolf Steiner), išplito ir į kitas šalis.