Meniu

Pokalbis apie ženklą “Ekologiška” (ORGANIC)

Ekologiškų produktų populiarumas auga. Bet ar tikrai ekologiškas maistas yra sveikos mitybos garantas? Šokoladas, traškučiai šiais laikais taip gali būti ekologiški, jei jie atitinka teisės aktų reikalavimus.

Prof. Dr. Clausas Hippas kaip niekas kitas paveikė ekologinį ūkininkavimą Vokietijoje. Jis norėtų išsamiau paaiškinti skirtumus tarp standartinių ekologiškų produktų ir HiPP ekologinės kokybės.

Jūs turite savo ženklą „Ekologiškas“ (ORGANIC). Kodėl?

C. Hippas: Pirmiausia, jis turi senas tradicijas. Mes pradėjom vystyti ekologinį ūkininkavimą daugiau nei prieš 60 metų. Tuo metu ekologinis ūkininkavimas nebuvo didelė problema. Mes ėjom prieš srovę ir skatinom ekologinį ūkininkavimą. Taigi, mes nustatėme naujus kūdikių maisto kokybės standartus. Ši kokybės politika taikoma pasirenkant dirvožemį, sodinant ir perdirbant ir tai atsispindi kiekvienoje ekologiškoje HiPP tyrelėje.

Tačiau ES ekologiško produkto logotipas taip pat reiškia kokybę, ar ne?

C. Hippas: Žinoma. ES Ekologinio ūkininkavimo reglamentas yra geras dokumentas. Jis draudžia cheminių ir sintetinių purškiklių, trąšų, genetinės inžinerijos augalų, dirbtinių dažiklių ir konservantų, aromato ir skonio stipriklių naudojimą.

Tada, kodėl naudojate savo atskirą ekologiško produkto ženklą?

C. Hippas: Neabejotinai standartinis ekologinės gamybos logotipas yra gerai ir svarbu. Tačiau jis  neapima  ekologiškų produktų kokybės tyrimų, kai jie auginami. Teršalai  iš oro, dirvožemio ar iš kaimyninių sričių vis dar gali užteršti  vaisius, daržoves ar grūdus, kurie buvo pasodinti. Atitinkamai, nuostatos leidžia labai mažą kiekį pesticidų kūdikių maiste. HiPP vertina viską giliau. Mes siekiame žymiai mažesnių likučių, nei to reikalauja įstatymai. Tai reiškia, kad mes neleidžiame šių likučių visiškai, todėl atliekami išsamūs aukščiausio technologinio lygio  kokybės tyrimai. Tik geriausias ekologiškas  produktas yra  uždaromas į indelius ir ženklinamas ženklu “Ekologiška” (ORGANIC).

HiPP ženklas „Ekologiška“ (ORGANIC) atstovauja aukščiausio lygio grynumą. Kaip šiandien vis dar įmanoma tai pasiekti?

C. Hippas: Pirmiausia mes imame dirvožemio mėginius ir įvertiname, ar tai tinkama vieta. Jau prieš daug metų mes atrinkome tinkamiausius regionus kiekvienai daržovių rūšiai ir pasirašėm sutartis su jų augintojais. Per daugelį dešimtmečių įgijome specialių žinių apie sėjomainą. Mes taip pat glaudžiai bendradarbiaujam su ekologiškų ūkių ūkininkais ir jiems padedame. Žaliavos tiekimo metu, priimame tik tuos produktus, kurie, patikrinus mūsų laboratorijoje, atitinka griežtus HiPP standartus.

Kokia yra teršalų kontrolė?

C. Hippas: Mes atliekame patikrinimus  daugiau nei 1000 kenksmingų medžiagų, o tai gerokai daugiau nei reikalaujama pagal įstatymus. Jūsų pirktas indelis yra patikrintas daugiau nei 260 kartų. Mes esame griežtesni nei to reikalauja įstatymai. Mūsų jautri matavimo technologija gali nustatyti žiupsnelį druskos 25 m ilgio baseine. HiPP savanoriškai įvedė itin griežtas ribas visiems  šiuo metu žinomiems teršalams ir priemaišoms. Labai didelis indėlis, kalbant apie grynumą, yra ekologiškų produktų augintojų. Jau daug dešimtmečių jie žino mūsų bekompromisines pozicijas. Nuo pat pradžių  mes kartu įsipareigojom tiekti aukščiausią kokybę.