Produktų paieškaAlergijos rizika


Išplėstinė produktų paieška

Saugus kūdikio miegas

Retais atvejais miego metu pirmaisiais gyvenimo metais kūdikį gali ištikti staigios kūdikių mirties sindromas. Laimei, veiksminga prevencinė priemonė - teisinga miegojimo aplinka. Paprastos priemonės padeda sumažinti kūdikiui kylantį pavojų iki minimumo. Šios rekomendacijos yra moksliškai patvirtintos ir sėkmingai taikomos praktikoje.

Miegojimas gulint ant nugaros

Kūdikis nuo gimimo turėtų būti migdomas ant nugaros – taip pat dienos metu. Tai iki 50 % sumažina staigios kūdikių mirties sindromo riziką ir yra viena svarbiausių šio sindromo prevencijos priemonių.

Nereikia nerimauti, jeigu galvojate, kad ant nugaros gulintis kūdikis gali užspringti atpiltu maistu. Specialistai teigia, kad ši baimė nėra pagrįsta.

Kai kūdikis yra pabudęs ir budrus, tai galite guldyti ant pilvuko. Tokiu būdu bus labiau aktyvuojami nugaros raumenukai.  

Kūdikio miegmaišis vietoje antklodės

Naudokite tinkamą miegmaišį.

Parinkite teisingą miegmaišio ilgį: iš kūdikio ūgio atimkite galvos aukštį ir pridėkite 10-15 cm. Miegmaišio apykaklė neturi būti platesnė nei galvos apimtis. Taip pat yra specialūs naujagimių miegmaišiai. 

Apsauga nuo perkaitimo

Kūdikiai mėgsta miegoti, kai kambaryje yra vėsiau. Įjunkite šildymą, kai kambario temperatūra yra žemesnė nei 18°C. Vaiko lovelės nelaikykite šalia radiatoriaus ar saulėje. Jeigu kūdikio rankos ir pėdutės yra vėsios, tai visiškai nereiš