Produktų paieškaAlergijos rizika


Išplėstinė produktų paieška

Kūdikio verksmas

Ką daryti, kai kūdikis verkia?

Kai kūdikis pradeda verkti, pirmiausia jį imame ant rankų arba būname šalia ir stengiamės jį nuraminti. Instinktyviai tai darome teisingai. Jeigu kūdikis verkia, tai jis siunčia signalus, kad jaučiasi nelabai gerai ir nori būti tikras, kad Jūs esate kartu su juo.  

Ką reikėtų daryti, kai kūdikis verkia?

  • Jeigu Jūsų kūdikis jaučiasi alkanas, tai mažylio nešiojimas nenuramins. Pažindykite kūdikį, jeigu jis valgė daugiau nei prieš dvi valandas. Tačiau prieš valandą valgiusio kūdikio verksmo priežastis neturėtų būti alkis. Leiskite kūdikiui atsirūgti ir luktelkite iki kito maitinimo. Rekomenduojame tai padaryti, nes esant trumpiems tarpams tarp maitinimų, kūdikio skrandis bus vis dar pilnas, todėl jis gali verkti dar labiau. 
  • Dujų susikaupimas žarnyne tai pat gali būti kūdikio verksmo priežastis. Tai prasideda, pavyzdžiui, dėl to, kad kūdikio skranduke vis dar yra oro ir jis po paskutinio maitinimo pakankamai neatsirūgo. Panešiokite kūdikį ir leiskite jam dar kartą atsirūgti. Kartais padeda švelnus, cirkuliarinis pagal laikrodžio rodyklę pilvuko masažas.  Tai padės išskaidyti oro burbuliukus žarnyne. Galite naudoti kūdikių masažo aliejų.

    Vadinamasis "lėktuvėlio laikymas" gali padėti, kai kūdikiui pučia pilvuką: paguldykite kūdikį ant savo dilbio, jo galvutę prilaikykite savo delnu. Kūdikis gali gulėti ir atvirkščiai: jo galva ties Jūsų alkūne. Priglauskite mažylį prie savęs.