Produktų paieškaAlergijos rizika


Išplėstinė produktų paieška

Kūdikio mitybos planas: nuo 4 mėnesių iki 6 mėnesio

Laikas pradėti papildomą maitinimą 

Papildomą maitinimą kūdikiui pradėkite duoti ne anksčiau 4 mėnesių ir ne vėliau 6 mėnesių*. Kai kuriems 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiams nebeužtenka vien mamos pieno, todėl jiems jau reikalingas papildomas maitinimas, o kai kuriems kūdikiams maitinimo vien mamos pienu užtenka iki 6 mėnesio pabaigos. Atsižvelgdami į kūdikio vystymąsi pradėsite ir jo papildomą maitinimą. Gal pastebėjote, kad kūdikis nepasisotina valgydamas mamos pieną ar pieno mišinį? O gal Jūsų kūdikis jau labai domisi nauju maistu ir nori valgyti iš šaukštelio? Pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti laikas pradėti naują etapą.

Išlikite kantrūs, jeigu kūdikis išspjaus pirmus košės šaukštelius. Supraskite, kad jam dar reikia mokytis nuryti naują tirštą maistą iš šaukštelio. Su kiekvienu šaukšteliu duokite nedidelį naujo maisto kiekį.

   *EB Mitybos komiteto (ESPGHAN - European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition) rekomendacijos.

 

Kodėl papildomas maitinimas yra toks svarbus?

Keturių-šešių mėnesių amžiaus kūdikiai nebegauna pakankamai maisto medžiagų ir energijos vien iš mamos pieno ar pieno mišinio. Be to, pradėjus valgyti tirštą maistą “į darbą įsijungia” kramtymo raumenukai, kurie yra aplink kūdikio burnytę. Galiausiai su papildomu maistu kūdikis atras begalę naujų skonių, o tai labai sva